Krievija varētu aizliegt Coca-Cola un Pepsi importu

Krievijas Valsts domes deputāti piedāvājuši pārtikas embargo sarakstā iekļaut arī Coca-Cola un Pepsi dzērienus, vēsta ārvalstu mediji.

Krievijas domes deputāts Igors Zotovs izteicies priekšlikumu pārtikas embargo sarakstu papildināt ar iepriekš nosauktajiem dzērieniem, pamatojot, ka dzērienu ražotājus finansē galvenie politiskie spēki ASV.

“Lai atbalstītu Krievijas prezidenta rīcību un valdību, mēs piedāvājam uzlikt ierobežojumus Coca – Cola kompānijai un Pepsi ražotājiem, kas ir oficiālie Republikāņu un demokrātu partijas sponsori, un tādējādi ir atbalstījusi sankciju paplašināšanu pret Krieviju,” uzskata Zotovs.

Jau vēstīts, ka publicējot Krievijas pārtikas embargo sarakstu, kurš sevī ietver liellopu gaļu, cūkgaļu, augļu un dārzeņu produktu, mājputnu gaļas, zivju, siera, piena un piena produktu importa aizliegumu no Eiropas Savienības (ES), ASV, Austrālijas, Kanādas un Norvēģijas, tika pieļauts, ka saraksts varētu tikt paplašināts ar vairākām citām pārtikas precēm.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins trešdien paziņojis, ka Krievija nolēmusi pagarināt pārtikas embargo pārtikas produktiem no Eiropas Savienības (ES) uz vienu gadu. Lai gan pārtikas embargo saraksts aizvien ietver tas pašas preces, kuras tur tika ierakstītas pērn, kad tika noteikts importa aizliegums, tiek apsvērta doma to paplašināt ar konservētiem zivju produktiem, šokolādi un ziediem. Tāpat tika izteikts, ka Krievija varētu aizliegt importēt Eiropas vīnu un konditorejas izstrādājumus.