Krievija uz gaisa spēku bāzi Sīrijā nosūtījusi artilēriju un tankus

Krievija turpina militārās piegādes Sīrijai – pirmdien valsts uz gaisa spēku bāzi Sīrijā ir nosūtījusi artilēriju un septiņus tankus, paziņojusi anonīma ASV amatpersona.

Amatpersona norāda, ka Krievija uz Sīriju ir nosūtījusi septiņus T-90 tipa tankus. Pagaidām nav nekādu pierādījumu, ka uz Sīriju būtu nosūtīti Krievijas iznīcinātāji vai kaujas helikopteri.

Kamēr Maskava uzsver, ka palīdzība Sīrijai ir humāna rakstura, ASV un NATO vidū valda bažas par Krievijas nodomiem. NATO vadītājs Jens Stoltenbergs brīdina, ka teroristiskais grupējums “Islāma valsts” ir smags apdraudējums Irākas iedzīvotājiem, Sīrijas iedzīvotājiem, reģionam un NATO valstīm, brīdinot, ka jebkāds atbalsts Sīrijas prezidentam Bašaram al Asadam eskalēs konfliktu.

Tas gan apturējis Krieviju turpināt sniegt militāro palīdzību kara piemeklētajai Sīrijai. Kā paziņojis ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs, Krievija turpinās militārās piegādes Sīrijai.

Kopš 2011. gada, kad stājies spēkā Sīrijas prezidenta Bašara al Asadama režīms, saasinājies karš starp dažādām nemiernieku grupām, kurā līdz šim nogalināti vismaz 240,000 cilvēki.