Krievija turpinās palielināt militāro atbalstu Sīrijai, paziņo ministrs

Krievija turpinās militārās piegādes Sīrijai, svētdien Krievijas telekanāla ēterā paziņoja ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs.

Maskava pēdējo dienu laikā pakļauta starptautiskajam spiedienam par to, ka tā turpina palielināt savu militāro klātbūtni Sīrijā, kas radījušas bažas ASV un NATO vidū par Maskavas nodomiem.

“Sīrijai tika nosūtīti militārie materiāli, un piegādes turpinās un turpināsies,” svētdien paziņoja Lavrovs, piebilstot, ka līdz ar šīm piegādēm tiks nosūtīti arī Krievijas speciālisti, kas palīdzēs apmācīt sīriešu personālu, kā apieties ar šiem ieročiem.

Lavrovs norādīja, ka Krievija prezidents Vladimirs Putins dosies uz Ņujorku, lai ANO Ģenerālās asamblejas sanāksmē runātu par Sīrijas konfliktu, Ukrainas krīzi, stāvokli pasaules ekonomikā un sankcijām pret Krieviju.

“Putins pieskārsies specifiskām tēmām, piemēram, Sīrijai un Ukrainas krīzei,” sacīja ministrs.

Jau vēstīts, ka Krievija turpina palielināt savu militāro klātbūtni Sīrijā, izsaucot bažas starptautisko partneru vidū. NATO vadītājs Jens Stoltenbergs brīdina, ka teroristiskais grupējums “Islāma valsts” ir smags apdraudējums Irākas iedzīvotājiem, Sīrijas iedzīvotājiem, reģionam un NATO valstīm, brīdinot, ka jebkāds atbalsts Sīrijas prezidentam Bašaram al Asadam eskalēs konfliktu.

Kopš 2011. gada, kad stājies spēkā Sīrijas prezidenta Bašara al Asadama režīms, saasinājies karš starp dažādām nemiernieku grupām, kurā līdz šim nogalināti vismaz 240,000 cilvēki.