Krievija tuvākajā laikā pārtrauks gāzes piegādes Ukrainai

Krievijas enerģētikas ministrs Aleksandrs Novaks norādīja, ka Maskava varētu samazināt gāzes piegādes Ukrainai otrdien vai trešdien, pamatojot, ka Ukraina nav veikusi priekšapmaksu par turpmākām gāzes piegādēm. Tāpat tiek norādīts, ka Krievija varētu apturēt ogļu piegādes Ukrainai, saistībā ar elektropiegādes pārrāvumu Krievijas anektētajai Krimai.

Aleksandrs Novaks norādīja, ka Krima turpina paļauties uz avārijas ģeneratoriem, lai apmierinātu savas enerģijas pamatvajadzības pēc tam, kad nedēļas nogalē Hersonas apgabalā uzspridzināti elektrolīniju balsti. Lai arī elektriķu brigādes ir gatavas sākt elektrolīniju remontu, tos traucē Krimas blokādes aktīvisti.

Ministrs norāda, ka šodien vai rīt gāzes piegāde tiks pārtraukta, jo nav veikta priekšapmaksa, piebilstot, ka Ukraina jebkurā gadījumā ļoti maz izmanto Krievijas gāzi.

Tāpat enerģētikas ministrs sūdzējās, ka Ukrainas varas iestādes politisku motīvu vadītas nerīkojas atbilstoši savām iespējām, līdz ar ko netiek atjaunota elektropiegādei Krimai. Viņš to nodevēja par noziegumu, uz kuru Krievija varētu attiecīgi reaģēt, par vienu no iespējām minot komerciālo organizāciju, kas piegādā ogles Ukrainas spēkstacijām, apvienošanos un ogļu piegādes apturēšanu.

Jau vēstīts, ka Ukraina apturējusi kravu pārvadājumus uz Krievijas anektēto Krimu, kā arī draudējusi aizliegt pārtikas preču importu no Krievijas.