Krievijā reģistrēts rekordliels pieprasījums pēc ārvalstu valūtas

Martā pieprasījums pēc ārvalstu valūtām Krievijā palielinājies 1,5 reizes un sasniedzis augstāko rādītāju kopš ieviesta šāda statistika, ziņo Krievijas laikraksts «Vedomosti».

Martā no Krievijas privātpersonu banku kontiem izņemta valūta 6,9 miljardu ASV dolāru vērtībā, veidojot augstāko jebkad reģistrēto ārvalstu valūtā izņemto naudas summu viena mēneša laikā, informē Krievijas Centrālā banka.

Salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi pieprasījums pēc ārvalstu valūtas pieauga par 27%. Kopējais darījumu skaits palielinājies par 15%, bet to lielums pieaudzis par 11%, vidējam darījumam sasniedzot 2588 dolārus, raksta Apollo.lv.

Pieprasījums pēc ASV dolāra Krievijā martā palielinājies par 48%, pēc eiro – pat par 50%. Lielā pieprasījuma dēļ Krievijas Centrālā banka martā bijusi spiesta iepirkt ārzemju valūtu aptuveni 15 miljardu ASV dolāru vērtībā, kas ir nepilnas piecas reizes vairāk nekā februārī.

Pieprasītās ārvalstu valūtas struktūra martā palikusi tik pat kā nemainīga – 62% ASV dolāros, 37% eiro, pārējais citās valūtās.

Rubļa vērtība samazinājusies jau no gada sākuma, pirmajos trijos mēnešos pret ASV dolāru zaudējot 9%, pret eiro 8%.