Krievija plāno atvieglot Grieķijai noteikto pārtikas embargo

Krievija izstrādājusi vairākus priekšlikumus, lai atvieglotu noteikto pārtikas embargo Grieķijas produktiem, tiekoties ar valsts premjerministru Aleksi Cipru, trešdien paziņojis Krievijas ekonomikas attīstības ministrs Aleksejs Uļukajevs.

“Mēs šo jautājumu detalizēti pārrunāsim ceturtdien tikšanās laikā ar Cipru un Krievijas premjerministru Dmitriju Medvedevu,” žurnālistiem norādījis Uļukajevs.

Ministrs apliecināja, ka Krievija ir sagatavojusi vairākus priekšlikumus attiecība uz pārtikas embargo jautājumu.

Jau iepriekš Grieķijas premjerministrs uzsvēris Grieķijas un Krievijas plānus nostiprināt jaunas tirdzniecības saites savā starpā un veidot būtisku sadarbību eksporta ziņā.

Premjerministrs atzina, ka pēdējo gadu laikā attiecības ar Krieviju sabojāja iepriekšējās Grieķijas valdības lēmums neko nedarīt, lai izvairītos no “bezjēdzīgās” sankciju politikas: “Tā rezultātā Grieķijas lauksaimniecības precēm noteikts pārtikas embargo, kas nopietni iespaido Grieķijas ekonomiku,” sacīja Ciprs.

Tāpat Krievijas valdība iepriekš izteikusies, ka plāno izskatīt iespēju atcelt pārtikas embargo tādām Eiropas Savienības (ES) valstīm kā Ungārija un Kipra, kuras, līdzīgi kā Grieķija, bijušas iniciatores attiecību uzlabošanai ar Krieviju.

Kā jau iepriekš ziņots, Krievija 7.augustā noteikusi importa aizliegumu lielākajai daļai pārtikas produktu no ES, ASV un citām rietumvalstīm, kas atbalstījušas sankcijas pret Krieviju.