Krievija pirmā neatcels sankcijas, norāda Medvedevs

Krievija nebija tā, kas aizsāka sankciju karu, līdz ar to tā nebūs pirmā, kas atcels sankcijas, pavēstīja Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs.

Medvedevs, kas iepriekš norādīja, ka Krievija nelūgs Eiropas Savienībai (ES) atcelt tai pirms diviem gadiem noteiktās ekonomiskās sankcijas, pauda viedokli, ka Krievijai nav jāsper pirmais solis uz sankciju atcelšanu.

“Viņiem ir jābūt drosmei, lai pateiktu, ka “šodien mēs atsakāmies no sankcijām, un vai jūs varētu, lūdzu, atcelt savus reaģēšanas pasākumus. ” Tas būtu pareizi,” norādīja Krievijas premjers.

Viņš uzskata, ka sankcijas pret Krieviju nav devušās labumu un Rietumvalstis tikai no tām zaudējušas peļņu.

“Mēs neesam tie, kas uzsāka sankciju karu un tāpēc to atcelšana nav atkarīga no mums. Eiropa cenšas iebiedēt mūs ar dažādām sankcijām, kas tika ieviestas pat padomju laikā un daudzas reizes. Tas, kas notiek tagad, ir atšķirīgi,” uzskata Medvedevs.

Jau vēstīts, ka Eiropas Savienības dalībvalstis vienojās pagarināt ekonomiskās sankcijas pret Krieviju uz sešiem mēnešiem.

Plašas ekonomiskās sankcijas Krievijas banku, naftas un aizsardzības sektoriem tika noteiktas pēc tam, kad 2014.gada jūlijā virs Maskavas atbalstīto kaujinieku kontrolē esošās Austrumukrainas daļas tika notriekta Malaizijas pasažieru lidmašīna.

Foto:Number10/https://www.flickr.com/photos/number10gov//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/