Krievija centīsies glābt sankciju cietušos uzņēmējus

8. oktobrī, pirmajā lasījumā Krievijas likumdevēji apstiprināja likumprojektu par valsts kompensāciju izmaksāšanu tiem, kas cietuši no sankcijām, kuras pret Maskavu tika vērstas no Rietumu puses, reaģējot uz notikumiem Ukrainā.

Likumdevējiem par likumprojektu domas dalījās, piemēram, ekonomikas ministrs uzskata, ka tā pieņemšana paātrinās jau tā straujo kapitāla aizplūšanu no Krievijas. Tomēr, neskatoties uz pretrunām, 223 Krievijas domes deputāti balsoja par, bet 202 deputāti pret likumprojektu. Taču tas nenozīmē, ka tas tiks pieņemts, jo vēl to izskatīs divos lasījumos.

Likumprojekts ietver kompensāciju piešķiršanu tām personās, kurām Rietumos ir iesaldēti īpašumi. Tas paredz arī paplašināt Krievijas tiesu pilnvaras ārvalstu īpašumu konfiscēšanai.

Ierosinātais likumprojekts ir nosaukts par “Rotenberga likumu”, pagodinot to ar Vladimira Putina pietuvināta magnāta Arkādija Rotenberga vārdu. Viņa 32 miljonus eiro vērtajiem īpašumiem Itālija augustā uzlika arestu.

Valsts deputāti gan nespēj vienoties un uz likumprojektu skatās pretrunīgi, ekonomikas ministrs Aleksejs Uļukajevs to aicināja vispār noraidīt.