Krievija aizliegs ĢMO izmantošanu pārtikas ražošanā

Krievijas valdība plāno aizliegt preču ražošanu, izmantojot ģenētiski modificētus organismus (ĢMO), paziņojis Krievijas premjerministra vietnieks Arkādijs Dvorkovičs.

“Jautājums ir sarežģīts, taču tika pieņemts lēmums – mums nav atļauts ražojot jebkādus pārtikas produktus tajos izmantot ĢMO,” sacīja Dvorkovičs.

ĢMO izmantošana lauksaimniecībā ir kļuvusi par strīdīgu jautājuma visā pasaulē – vairāki desmiti valstu aizliedz to importu vai izmantošanu. ĢMO kritiķi apgalvo, ka dzīvie organismi, kas ir pārveidoti ar citu organismu gēnu palīdzību, ir bīstami cilvēku veselībai un videi, savukārt daudzi zinātnieki iebilst ierobežot to izmantošanu, uzstājot, ka ĢMO tiek izmantoti vairākus gadus un ir pilnīgi droši.

Krievijas varas iestādēm ir stingrāki noteikumi pret ĢMO jau kādu laiku. Ministru prezidents Dmitrijs Medvedevs pērn noteica, ka Krievija nav atļauts importēt ĢMO produktus un valdība apstiprināja arī likumprojektu, kas paredz aizliegt ĢMO audzēšanu, izņemot pētnieciska rakstura nolūkos.

“Krievija nevar izmantot ĢMO, lai uzlabotu lauksaimniecības produkciju – valsts ir izvēlējusies citu ceļu, lai palielinātu ražību,” sacīja premjerministra vietnieks.

Jau pērn Krievijas prezidents Vladimirs Putins norādīja, ka valstij būtu jāveic pasākumi, lai aizsargātu Krievijas tirgu un patērētājus no ĢMO produktiem, skaidrojot, ka to izmantošanai varētu būt neparedzamas sekas.