Koronavīrusa upuru skaits turpina pieaugt; satraukums joprojām jūtams arī finanšu pasaulē

Ķīnā koronavīrusa upuru skaits sasniedzis 2004 – no vīrusa uzliesmojumā pēdējo 24 stundu laikā miruši vēl 136 cilvēki.

Kopumā Ķīnā ziņots par 74 185 laboratoriski apstiprinātiem saslimšanas gadījumiem, ko raisīja jauns koronavīruss (COVID-19). Pēdējo 24 stundu laikā no infekcijas miruši vēl 136 cilvēki un kopumā reģistrēti 1749 jauni inficēšanās gadījumi.

Jaunie infekcijas gadījumi pārsvarā ir vīrusa uzliesmojuma epicentrā Hubei provincē.

Ķīnas amatpersonu publiskotā pētījumā konstatēts, ka lielākā daļa pacientu ir saslimuši vieglā formā. Infekcijas gadījumu skaita lēnāks pieaugums tiek uzskatīts par pazīmi, ka uzliesmojums tiek kontrolēts. Pasaules Veselības organizācija gan ir brīdinājusi, ka vēl ir par agru pateikt, vai jaunu infekcijas gadījumu skaita kritums turpināsies.

Organizācija arī aicinājusi nepārspīlēt ar piesardzību Covid-19 dēļ, norādot, ka plaši un universāli piesardzības pasākumi, visticamāk, nenesīs vēlamos rezultātus.

Satraukums joprojām jūtams arī finanšu pasaulē. Vīrusa izplatības dēļ Ķīnā uz laiku ir slēgtas daudzas rūpnīcas.

COVID-19 infekcijas avots (rezervuārs) pagaidām nav zināms, iespējams, ka tā arī ir zoonoze, jo daļa saslimušo bija saistīti ar Uhaņas Dienvidķīnas Jūras produktu un dzīvnieku tirgu. Ir apstiprināta COVID-19 pārnešana no cilvēka uz cilvēku, tomēr, lai pilnībā novērtētu infekcijas izplatīšanās ceļus un riskus, ir nepieciešams vairāk informācijas.