Komandieris: Karš Ukrainā prasīs laiku abām pusēm

Krievijas jauns uzbrukums Kijivai joprojām izskatās mazticams, šorīt LTV raidījumā “Rīta panorāma” sacīja Latvijas Zemessardzes 1. Rīgas brigādes komandieris, pulkvedis Kaspars Pudāns.

“Mēs redzam paziņojumus par bruņojumu piegādēm Ukrainai. Tikmēr Krievijas pusē veiktās izmaiņas komandu vadībā varētu liecināt par to, ka šis gads viņiem ir jāturpina un jāatgūst kādas pozīcijas. Tas [karš] prasīs laiku abām pusēm,” uzskata Pudāns.

Lai arī pēdējos mēnešos ir vērojama zināma Krievijas karavīru koncentrēšana Baltkrievijā, eksperts ir pārliecināts, ka Baltkrievijā krievu karavīrus pamatā tikai apmāca un draudi par iespējamu došanos no šīs valsts uz Ukrainu ir savā ziņā māņu manevrs: “Joprojām neredzu, ka Baltkrievija piekāpsies un Krievija panāks to, ka Baltkrievija tiešā veidā ar karavīriem tiks iesaistīta [karā pret Ukrainu].”

“Krievijas mobilizācija noteikti ir nospēlējusi lomu. Mēs kopš rudens operācijām no Ukrainas puses neesam redzējuši tālāku izvēršanos un teritoriju atgūšanu. Cilvēku masas, ko viņi paspēj nogādāt, lai arī vāji apmācītas, aizsardzībai noderīgas, tiek izvietotas,” piebilda komandieris.

Savukārt komentējot Krievijas jaunā ģenerāļa iecešanu, Pudāns pauda: “Daudz opciju, ko viņš jaunu varētu ieviest operacionālā līmenī, nav. Tā drīzāk vairāk ir Aizsardzības ministrijas, paša Putina pozīciju nostiprināšana. [..] Rietumu pusē tas vairāk liecina par tādu izmisuma gājienu.”

“Ziema tomēr nav bijusi tik kritisks punkts, karadarbību tā šobrīd nav palēninājusi un īpaši ietekmējusi. Abās pusēs laika apstākļi nav radījuši traucējumus veikt iesāktās operācijas,” esošo situāciju vērtēja  Latvijas Zemessardzes 1. Rīgas brigādes komandieris.