Kipra ieinteresēta palielināt eksportu uz Krieviju

Kipra izrādījusi interesi ievērojami palielināt atļautās produkcijas piegādes Krievijas tirgum, liecina Krievijas pārtikas uzraudzības dienesta “Rosseļhoznadzor” informācija.

“Ņemot vērā to, ka novērojams konsekvents pieprasījums no Krievijas patērētājiem, Kipra izrādījusi interesi un ir gatava palielināt atļautās produkcijas piegādes Krievijas tirgum,” teikts “Rosseļhoznadzor” paziņojumā.

Pēc pārtikas produktu embargo atcelšanas, Kipra plāno Krievijai piegādāt piena un gaļas produktus, kā arī zivis.

Abas valstis ir pārrunājušas informācijas apmaiņas sistēmas attīstību un pārtikas kvalitātes pārbaudes uzlabošanu.

Lai paātrinātu pārtikas embargo atcelšanu, Maskavas inspektori tuvākajā laikā plāno Kiprā uzsākt pārtikas kvalitātes pārbaudes.

Līdzīgas pārbaudes trešdien uzsāktas arī vairākos desmitos uzņēmumu Grieķijā un Ungārijā, lai pēc Eiropas Savienības (ES) sankciju un Krievijas embargo atcelšanas, produkti pēc iespējas ātrāk nonāktu Maskavu veikalu plauktos.

Jau iepriekš ziņots, ka intensīva diskusija par iespējamiem risinājumiem saistībā ar pārtikas embargo notiks ar Ungāriju, Grieķiju un Kipru, kuras arī bijušas iniciatores attiecību uzlabošanai ar Krieviju.

Pārtikas embargo atcelšana gan būs iespējama vien gadījumā, ja ES atcels ekonomikās sankcijas pret Krieviju.

Kā jau iepriekš ziņots, Krievija 7.augustā noteikusi importa aizliegumu lielākajai daļai pārtikas produktu no ES, ASV un citām rietumvalstīm, kas atbalstījušas sankcijas pret Krieviju.