Kazāks: Mēs darīsim visu, lai piesardzību banku sektorā mazinātu

Banku sektorā atsevišķās jomās piesardzība joprojām ir pārāk liela, šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks.

“Atsevišķās jomās piesardzība joprojām ir pārāk liela. Šogad mēs darīsim visu, kas ir iespējams, lai to mazinātu. Lai godprātīgiem klientiem dzīve netiktu apgrūtināta lieki,” teica Kazāks.

Viņš norādīja, ka iflācija ir nospiesta lejā. “Ja mēs salīdzinām ar pagājušo gadu, kad inflācija bija pāri 20 %, tad šobrīd inflācija ir aptuveni 1 % un mazliet zem tā. Bet ar to diemžēl viss nav beidzies,” vienlaikus atzina Kazāks.

Savukārt runājot par pārkreditēšanos, viņš atzina, ka “process ir ļoti dārgs, klientam grūts, līdz ar to atradām iespējamo risinājumu, pārrunājām to ar iesaistītajām ministrijām, lūdzām Siliņas kundzei izveidot darba grupu un šo jautājumu atrisināt. Pāris mēnešu laikā mehānisms ir salikts, un es ļoti ceru, ka Saeima ātri šo atbalstīs un šis regulējums būs.”

Līdz šim hipotekārā kredīta pārkreditēšana no vienas bankas uz otru Latvijā bija ļoti dārga, tāpēc to izmantoja salīdzinoši maz kredītņēmēju. Ar grozījumiem Patērētāju tiesību aizsardzības likumā un trijos citos likumos plānots šo procesu padarīt lētāku un vienkāršāku, pilnībā atceļot pārkreditēšanas kompensāciju.

Foto: Valsts kanceleja