Katru trešo iedzīvotāju kampaņa Latvijas labums mudinājusi biežāk iegādāties Latvijā ražotu produkciju

Teju katrs trešais jeb 33% Latvijas iedzīvotāju ir pamanījuši Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras un tirgotāju rīkoto kampaņu Latvijas labums un tās ietekmē daudz biežāk iegādājušies Latvijā ražotus produktus, secināts Rimi Latvia pircēju aptaujā. Līdz ar Latvijā ražotās produkcijas izcelšanu veikalu plauktos, Rimi par 20% palielinājies pieprasījums pēc piena produktiem, jo īpaši pēc piena un biezpiena. Savukārt septembrī, salīdzinot ar šo pašu periodu pērn, audzis pieprasījums arī pēc vietējiem dārzeņiem – piemēram, sīpoli pirkti par 65%, āboli par 50%, bietes par 40%, bet kartupeļi par 35% vairāk.

Ceturtā daļa jeb 25% respondentu ir pārliecināti, ka Latvijā ražotie pārtikas produkti ir ekoloģiskāki par citur pasaulē pieejamiem. Tāpēc vairāk nekā 60% aptaujāto norādījuši, ka, iegādājoties piena produktus, dārzeņus un maizes izstrādājumus, priekšroku dod tieši Latvijā audzētai un ražotai produkcijai.

Kvalitāte un pārliecība par produkta labajām garšas īpašībām – tie ir tikai daži no kritērijiem, kam pircēji pievērš uzmanību, iegādājoties piena produktus. 26% pircēju pirkumu grozā liek zināmu un atpazīstama zīmola piena produkciju, 21% pievērš uzmanību tauku saturam produktā, savukārt 14% aptaujāto nozīmīgs ir produkta sastāvs. Lielākā daļa jeb 81% respondentu piena produktus uzturā lieto svaigā veidā, savukārt 61% tos izmanto kā piedevu maltītes gatavošanā. Iecienītāko produktu vidū, kas uzturā tiek lietots teju katru dienu, aptaujas dalībnieki minējuši pienu, krējumu, sieru un sviestu.

“Atbalsts vietējiem ražotājiem ir viens no Rimi darbības pamatprincipiem, tāpēc līdz ar aktīvu pašmāju produktu izcelšanu veikalu plauktos un atbalstu Latvijas labums kampaņai, piedalīsimies arī īpašajā parādē, kas jau šajā nedēļas nogalē notiks Vērmanes dārzā. Tās ietvaros pasākuma apmeklētājus cienāsim ar Rimi šefpavāra pagatavoto 50 kilogramus smago un gandrīz 4 metrus garo rudens torti, ļaujot nobaudīt daudzveidīgo Latvijas produktu garšu,” saka Kristīne Ciemīte – Kupre, Rimi Latvia mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja.

Līdz pat 29. septembrim arī Rimi veikalos visā Latvijā tiek svinēti Ražas svētki. To ietvaros pircējiem būs iespēja par īpašām cenām iegādāties Latvijas ražu, kā arī piedalīties pašmāju produktu degustācijās. Piektdien, 26. septembrī un sestdien, 27. septembrī, lielākajos Rimi veikalos Rīgā ikviens varēs nobaudīt zemnieku saimniecības Kliblapsas ķirbjus, Very-Berry audzētās lielogu krūmmellenes un dzērvenes, SIA Dimdiņi kāpostus, zemnieku saimniecības Dārzi smiltsērkšķus, zemnieku saimniecību Ceko un Ābelītes, kā arī SIA Pūres dārzi ābolus. Tāpat SIA Vecapēni aicinās nogaršot tik veselīgos dīgstus, bet SIA Sedumi veikala apmeklētājus priecēs ar rudenīgi krāšņiem ziediem. Turklāt Rimi Ražas svētku laikā būs iespējams sastapt arī Aikāgaršo šefpavāru Normundu Baranovski, kurš visus cienās ar gardiem un veselīgiem salātiem.

Savukārt Latvijas labums parādē, kas notiks sestdien, 27. septembrī Vērmanes dārzā no plkst. 11:00 līdz pat 19.00 ikviens aicināts piedalīties Rimi dārzeņu rotaļlietu meistarklasē un no Latvijā audzētiem dārzeņiem izveidot savu iecienītāko pasaku tēlu vai kļūt par autoru jaunai, unikālai rotaļlietai. Meistardarbnīcā tapušos darbus būs iespējams ņemt līdzi uz mājām, vai arī pievienot kopējai rotaļlietu izstādei.

Aptauja par Latvijā ražotu produktu patēriņu tika veikta septembra pirmajā pusē Rimi mājas lapā, un tajā piedalījās 950 respondenti.