Kariņš: Valsts pati varētu būvēt Skultes LNG termināli

Klimata un enerģētikas ministrs tagad izskatīs iespēju, ka valsts pati varētu būvēt Skultes LNG termināli, trešdien intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja premjers Krišjānis Kariņš (JV).

Runājot par noraidītajiem Skultes LNG termināļa attīstītāja piedāvātajiem sadarbības nosacījumiem, Kariņš norādīja: “Vienkāršoti runājot, mēs jau iepriekšējā valdībā lēmām, ka jāļauj privātajam būvēt, bet bez kaut kādām īpaši labvēlīgām garantijām kādam privātam investoram.”

Pēc Kariņa vārdiem, investora piedāvājumā bijušas tādas prasības, ka sabiedrība nesaprastu šādu valdības pretimnākšanu. Lūgtie atbalsta modeļi bijuši dažādi, piemēram, ka Latvijas patērētāji pat subsidētu gāzes pārvades cenu arī tām kravām, kas iet ārpus Latvijas, “kas nav nopietni”.

Kariņš apliecināja, ka valdība pašlaik nav atteikusies no pozīcijas, ka Latvijai drošības apsvērumu dēļu būtu vajadzīgs savs sašķidrinātās dabasgāzes termināls. Viņš norādīja, ka valdība izskatīs iespēju, ka valsts pati varētu būvēt LNG termināli.

Kā zināms, Ministru kabinets 21. februārī noraidīja Skultes LNG termināļa attīstītāja AS “Skulte LNG Terminal” un stratēģiskā investora piedāvātos projekta sadarbības nosacījumus.

Foto: Valsts kanceleja