Kariņš: Šobrīd Covid-19 ierobežojumi ir atviegloti, bet Latvijas valdība saglabās modrību

Covid-19 pandēmija nebeidzas, līdz ar to daudzviet tiks saglabāta prasība valkāt sejas maskas un saglabājas aicinājums vakcinēties pret vīrusu, šorīt intervijā TV3 izteicās premjers Krišjānis Kariņš (JV).

Kā zināms, šodien stājas spēkā vairāki atvieglojumi, kas skar izglības iestādes un tirdzniecību. Proti, bērni un jaunieši bez ierobežojumiem var doties “zaļajā” vidē, kā arī bez sertifikātu vai testu rezultātu uzrādīšanas piedalīties interešu izglītības, amatieru un sporta aktivitātēs, savukārt tirdzniecības vietas no šodienas var strādāt bez darba laika ierobežojumiem.

Kā intervijā norādīja Kariņš, valdošās koalīcijas atbalstītajā izejas no pandēmijas stratēģijā ir līdzsvarotas dažādas intereses.

“Vienkārši runājot, no 1. marta tur, kur mēs valkājam maskas, mēs nelietosim sertifikātus. Tur, kur nevalkāsim maskas, lietosim sertifikātus,” norādīja premjers.

Vienlaikus viņš norādīja uz to, ka pašlaik ir grūti prognozēt, kā nākotnē izvērsīsies Covid-19 pandēmija, tāpēc Latvijas valdība saglabās modrību.

“Jādod sabiedrībai iespēja atelpot tad, kad objektīvi to var darīt,” piebilda Kariņš.

Foto: Valsts kanceleja