Kariņš: Politiskie spēki, veidojot nākamo valdību, vienojušies krīzes apstākļos nemainīt nodokļu sistēmu

Valdības veidošanas sarunās esam vienojušies krīzes apstākļos nemainīt nodokļu sistēmu, LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja premjers Krišjānis Kariņš.

“Šobrīd darbs norit ļoti normālā ritmā, mēs runājam par lietas būtību, strīdu un pārpratumu nav, tai stadijai esam tikuši pāri. Varbūt labi, ka tā bija sākumā, jo daudz kas ir izrunāts, kas varēja palikt neizrunāts. Tas dod iespēju daudz gludāk strādāt nākotnē,” sacīja Kariņš.

Pēc viņa teiktā, ar 54 balsīm koalīcijai ir grūti nodrošināt visās komisijās vairākumu: “Pēc valdības veidošanas daļa deputātu kļūs par ministriem, koalīcija vēlreiz pārskatīs, kurās komisijās koalīcijai nepieciešams vairākums. Es domāju, ka Juridiskajā komisijā tas būtu darāms.”

“Mēs visi esam vienojušies, ka galvenais valdības vadmotīvs ir ekonomikas transformācija. Tagad ejam cauri visām deklarācijas sadaļām, mēs kā ar gludekli sākam iet pāri. Mums nav strīdu, bet skaidrs, ka it visā vienprātību tik ātri nevarēsim panākt,” sacīja premjers.

Viņš norādīja, ka diskusijas turpinās par tēmām, par kurām nav vienprātības, tostarp par nodokļu sistēmu kopumā.

“Par nodokļu sistēmu ir interesanta diskusija. Mēs neraustīsim nodokļu sistēmu, krīzes apstākļos neko nemainīsim. Šis nav laiks īpaši mainīt nodokļu sistēmu, tātad pārsteigumi nodokļu ziņā nav gaidāmi, bet ir dažādi uzskati, kā sistēmu vajadzētu beigās uzlabot,” sacīja Kariņš.

Foto: Valsts kanceleja