Kariņš: Pedagogi sāks saņem savas algas un tad redzēs, ka viss ir kārtībā

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) priekšvēlēšanu laikā cenšas no politiķiem izspiest jaunus solījumus, LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

“Es to visu saprotu, saprotu pedagogu satraukumu, saprotu arodbiedrības pieeju priekšvēlēšanu laikā censties izspiest no politiķiem vēl kādus solījumus. Tas, ko esam lēmuši – paredzēts, ka pilnīgi visās pašvaldībās pedagogiem algas turpinās iet uz augšu,” norādīja Kariņš.

Pēc viņa teiktā, “mēs četrus gadus pēc kārtas esam esošajā sistēmā grūduši vairākus desmitus miljonu katru gadu, apmierinot prasību pedagogu algu pieaugumam”. Taču rezultātā nav apmierināti ne pedagogi, ne pašvaldības, ne bērni vai viņu vecāki.

“Esmu pārliecināts, ka reforma īstenosies, pedagogi saņems savas algas un viņi redzēs, ka viss ir kārtībā. Domāju, ka šobrīd ir vienkārši bailes no pārmaiņām. Bet mums šajā virzienā ir jāiet, jo mēs nevaram gadu no gada darīt to pašu un cerēt uz citu rezultātu,” uzsvēra premjers.

Kā zināms, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība, ilgstoši nespējot panākt vienošanos ar Izglītības un zinātnes ministriju par pedagogu darba algas un darba slodzes sabalansēšanas jautājumiem, 16. jūnijā rīkoja nozares darbinieku piketu pie Latvijas Republikas Saeimas ēkas, pulcējot vairāk kā 2600 dalībnieku.

Lai gan piketa laikā notika tikšanās ar Saeimas un valdības vadību, tomēr tās nenesa cerēto rezultātu, tādēļ, nesaņemot no politiķiem stingru solījumu rast tūlītējus kompromisus pedagogiem būtiskajos jautājums,  arodbiedrības Padome vienbalsīgi lēma uzsākt streika procedūru.

Foto: Valsts kanceleja