Kariņš par valsts atbalstu sabiedrībai: Ja inflācijai ir ļoti asi zobi, ar šo mēs tos zobus mazliet novīlēsim

Kamēr ukraiņi maksā ar savām dzīvībām, mēs maksājam ar saviem makiem, runājot par degvielas cenu kāpumu kompensēšanu, sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Kā zināms, nākamajā apkures sezonā Latvijas valsts iedzīvotājiem kompensēs pusi no siltumenerģijas, elektrības un dabasgāzes tarifu pieauguma,

Vislielāko atbalstu saņemtu mazaizsargātākās grupas – iedzīvotāji ar zemiem ienākumiem, kā arī seniori, cilvēki ar invaliditāti, apgādnieku zaudējušie un ģimenes, kurās ir bērns ar invaliditāti. Plānota mājokļa pabalsta pieejamības paplašināšana, valsts sociālo pabalstu piešķiršana noteiktām sociālajām grupām un kompensācija mājsaimniecībām par energoresursiem.

Kopējais indikatīvais valsts budžeta un pašvaldības finansējums visiem informatīvajā ziņojumā piedāvātajiem pasākumiem šajā apkures sezonā no 2022. gada oktobra līdz 2023. gada aprīlim ir paredzēts 350,2 miljoni eiro.

Intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma”, Kariņš norādīja: “Tas, ko es biju iecerējis un uzdevis labklājības ministram – ja uz 100% es biju sagaidījis, tas nav uz 100%, bet uz 70-75% ir, virziens ir pareizs, tāpēc es vakar valdībā atbalstīju, visi kolēģi atbalstīja.”

“Būs mājsaimniecībām apkures pabalsts, kas tēmēts uz 50% no pieauguma. Ja inflācijai ir ļoti asi zobi, ar šo mēs tos zobus mazliet novīlēsim, tie būs mazāk asi. 50% no cenas pieauguma segs valsts,” turpināja premjers.

Savukārt runājot par degvielas cenu kāpumu, Kariņš pauda: “Es ticu, ka tagad priekšvēlēšanu laikā mani partneri nāks ar visādām leiputrijām. Bet jāsaprot, ka ir kara apstākļi Ukrainā, ukraiņi maksā ar savām dzīvībām. Mēs maksājam ar saviem makiem. Valdība šobrīd nāk pretī ar apkures pabalstu.”

Foto: Valsts kanceleja