Kanāda gatava noteikt jaunas sankcijas pret Krieviju

Kanāda ir gatava pastiprināt sankcijas pret Krieviju, paziņojis Kanādas premjerministrs Stīvens Hārpers.

Tiekoties ar Ukrainas prezidentu Petro Porošenko, Harpers pauda atbalstu ekonomisko sankciju pastiprināšanai pret Krieviju, norādot, ka kamēr nav iestājies miers un Ukrainas teritoriālā integritāte nav atjaunota, sankcijas tiks pastiprinātas.

Hārpers preses konferencē atgādināja, ka Kanāda ir noteikusi sankcijas pret vairāk nekā 270 fiziskām un juridiskām personām no Krievijas, kā arī personām no pašpasludinātās Doņeckas tautas republikas (DTR).

Ekonomiskajām sankcijām, to aktīvu iesaldēšanai un ieceļošanas aizliegumam Kanādā tiek pakļautas tādas personas kā Krievijas aizsardzības ministra vietnieks Anatolijs Antonovs, Ģenerālštāba vietnieks Andrejs Kartapolovs, valsts tehnoloģiju kompānijas “Rosteh” ģenerāldirektors Sergejs Čemzovs un Krievijas domes deputāts Valērijs Kuļikovs.

Sankciju sarakstā ir iekļauta arī Krievijas estrādes zvaigzne Josifs Kobzons, Kremļa propagandas žurnālists Dmitrijs Kiseļovs, kā arī motociklistu kluba “Night Wolves” prezidents Aleksandrs Zaldostanovs ar iesauku “Ķirurgs”.

Kā jau iepriekš vēstīts, Eiropas Savienība, ASV un citas valstis noteikušas ekonomiskās sankcijas pret Krieviju, ņemot vērā Krievijas lomu Ukrainas krīzē.