Kamčatkas muitas aptur ES augļu importu

Krievijas Tālo Austrumu muitas otrdien aizturējušas kravu ar augļiem no Spānijas un Polijas, kuras nelegāli mēģinājušas apiet Krievijas noteikto pārtikas embargo Eiropas Savienībai (ES).

Kopumā 30 kastes ar ķiršiem, 16 kastes nektarīnu un 12 kastes ar persikiem atvesti uz Maskavas pussalu Kamčatku, uz kuru tās piegādātas no Baltkrievijas, ziņo Kamčatkas muitas.

Krievijas federālais veterinārās un fitosanitārās uzraudzības dienests “Rosseļhoznadzor” jau iepriekš pievērsis uzmanību problēmai, kad nelegāli no ārzemēm Krievijā tiek importētas preces, kurām noteikts importa aizliegums.

Maskava ir pilnībā gatava cīnīties pret nelegālo pārtikas plūsmu, norādot, ka ir gatava pārrunām ar citām valstīm, kuru produkcija varētu aizstāt Rietumvalstu preces. Sarunas ilgstoši risinās ar pārstāvjiem no Ķīnas, Turcijas, Serbijas, Ēģiptes, Maurīcijas, Ekvadora, Čīles, Kolumbijas, Meksikas, Brazīlijas, Indijas, Paragvajas u.c.

Jau vēstīts, ka Krievija pērn 7.augustā noteica importa aizliegumu lielākajai daļai pārtikas produktu no ES, ASV un citām rietumvalstīm, kas atbalstījušas sankcijas pret Maskavu.

Kopš stājās spēkā Kremļa pret rietumvalstīm noteiktais pārtikas embargo, Krievijas federālais veterinārās un fitosanitārās uzraudzības dienests “Rosseļhoznadzor” fiksējis 700-800 gadījumus, kad nelegāli no ārzemēm Krievijā tiek importētas preces.

Lai cīnītos pret centieniem ievest nelegālu pārtiku, Krievija stiprina sadarbību ar kolēģiem no Baltkrievijas un Kazahstānas, izmantojot elektroniskās iekārtas, kas ļauj iegūt precīzu informāciju par preču kustību caur Baltkrievijas robežu.