Kalvītis: Nav pamata domāt, ka gāzes cenas varētu kļūt lētākas

Šobrīd nav pamata domāt, ka gāzes cenas varētu kļūt lētākas, ceturtdien intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” sacīja Latvijas dabasgāzes apgādes kompānijas “Latvijas Gāze” (LG) jaunais valdes priekšsēdētājs Aigars Kalvītis.

Kalvītis norādīja, ka gāzes cenas ir ļoti grūti prognozēt, jo to ietekmē vairāki faktori: “Skaidrs ir tas, ka LG kā monopoluzņēmums tuvāko trīs četru gadu laikā tiks sadalīts un tirgus tiks liberalizēts. Šajā tirgū vairāk vai mazāk tiks veidota brīva konkurence un vairs netiks regulētas cenas, bet brīvas. Ja skatāmies uz pieredzi, kāda bija elektrības tirgus liberalizācijā, tad nāca dažādi blakus efekti, kurus neviens negaidīja. Tāpēc šobrīd man prognozēt, kas notiks ar gāzes cenām saistībā ar pasaules cenām un arī tirgus liberalizāciju ir ļoti apgrūtinoši,” sacīja Kalvītis.

LG vadītājs viennozīmīgi neatbildēja, ka gāzes cenas saistībā ar tirgus liberalizāciju varētu pieaugt, taču vienlaikus norādīja, ka faktori un pieredze liecina, ka ne vienmēr pirmajā liberalizācijas posmā cenas krītas.

“Šobrīd kaut ko apsolīt, ka gāzes cenas kritīs tādēļ, ka tiks atvērts tirgus, es nevaru,” sacīja Kalvītis, piebilstot, ka ilgtermiņā tirgus liberalizācija tomēr varētu pozitīvi atsaukties uz cenām.

Viņš atzīmēja, ka gāzes cenas nosaka cenas pasaulē un līdz ar to, šobrīd nav pamata domāt, ka gāzes cenas varētu kļūt lētākas.

Jau vēstīts, ka par LG valdes priekšsēdētāju kļuvis ekspremjers Aigars Kalvītis. Bijušais ekspremjers Aigars Kalvītis atzīts par piemērotāko kandidātu no 30 amatam atlasītajiem.