Kalnozola apsolītais darbs ļauj divām ģimenēm atgriezties mājās no emigrācijas

Uzņēmēja Valda Kalnozola iniciētās reemigrācijas akcijas rezultātā Latvijā atgriezušās jau divas ģimenes, kuru locekļiem nodrošināts solītais darbs savā specialitātē Valda Kalnozola biznesa struktūrās – grilbārā “Lighthouse” un būvfirmā “Kalnozols & Partneri”.

Pirms gada Valda Kalnozola rīkotais ārzemēs dzīvojošo Latvijas valstspiederīgo pētījums atklāja, ka 60% aizbraukušos tautiešus atgriezties spētu motivēt reāls potenciālā darba devēja piedāvājums – apmaksāta avio biļete visai ģimenei un garantēts darbs ar darba līgumu. Balstoties uz krīzes laikā emigrējušo tautiešu aptaujas datiem, Valdis Kalnozols pauda apņēmību pats gādāt par vairāku Latvijas iedzīvotāju ģimeņu atgriešanos dzimtenē, solot ne tikai nopirkt cilvēkiem aviobiļetes mājupceļam, bet arī piedāvāt pavisam konkrētas darbavietas, raksta NRA.lv.

Tagad šis solījums ir izpildīts – proti, uz Valda Kalnozola aicinājumu atsaucās vairāk kā desmit ģimenes, izsakot vēmi strādāt kādā no viņam piederošajiem uzņēmumiem, kandidējot uz amatiem gan sabiedriskās ēdināšanas sektorā, gan celtniecības jomā. Kandidātu atlases rezultātā reāli darba piedāvājumi tika izteikti diviem pretendentiem, ar kuriem arī tika panākta konkrētā vienošanās – proti, Mārtiņš pieņēma viesmīļa darba piedāvājumu grilbārā “Lighthouse”, bet Valts – celtniecības vadītāja amatu būvfirmā “Kalnozols & Partneri”, kuri kopā ar ģimenēm uzreiz pēc visu formalitāšu nokārtošanas no Anglijas pārcēlās atpakaļ uz dzīvi Latvijā.

“Valdībā daudz ticis runāts par to, kā aizbraukušos tautiešus atgriezt Latvijā, taču tieši valsts nesaimnieciskas darbības rezultātā iedzīvotāji tika izdzīti svešumā. Tāpat ministri nav nākuši klajā ar efektīvu rīcības plānu – joprojām netiek formulētas precīzas atbildes sabiedrībai uz acīmredzamiem jautājumiem: kur mājās atbraukušie strādās, kur dzīvos? Kamēr šo atbilžu nav, solījumiem būs tukša skaņa. Tieši tādēļ es, kā uzņēmējs un savas zemes nemainīgs patriots, esmu licis pamatus idejai un piedāvāju reālu iespēju mūsu tautiešiem atgriezties mājās,” saka uzņēmējs Valdis Kalnozols.

“Ceru, ka mūsu realizētā akcija – atvedot mājup divas ģimenes – dos pozitīvu impulsu arī citiem uzņēmējiem iesaistīties tautiešu reemigrācijā – un tad varbūt arī valsts iestādes steigtu no runām pāriet pie taustāmiem darbiem,” turpina Valdis Kalnozols. Tuvākajā laikā uzņēmējs plāno izsludināt nākamo reemigrācijas akcijas etapu.

Nesen ar jaunas aizbraukušo iedzīvotāju aptaujas rezultātiem iepazīstināja “Nodokļu maksātāju biedrība”, kas izpētījusi, ka 93% no ārvalstīs dzīvojošajiem Latvijas valstspiederīgajiem valdības veiktos pasākumus reemigrācijas veicināšanai vērtē kā neveiksmīgus. Jaunākā pētījuma autors Ivars Jakovels, Jelgavas domes deputāts, publiskotajā materiālā norāda, ka līdz šim valdība saistībā ar reemigrācijas programmu ir nodarbojusies tikai ar tukšiem solījumiem – visas ieceres un dokumenti, šķiet, palikuši kādās no tālākajām politiķu darba galdu atvilknēm. Taču, lai sekmētu aizbraukušo tautiešu atgriešanos, nepietiek tikai ar solījumiem un skaļiem vārdiem – ir jārīkojas, tostarp jārunā ar mūsu valstspiederīgajiem, kuri dzīvo ārzemēs, meklējot atbildes uz jautājumiem – kas motivētu emigrējušos iedzīvotājus atgriezties. Šim viedoklim pievienojas arī Valdis Kalnozols: “Žēl, ka gadu pēc mūsu veiktās aptaujas – nekas nav mainījies, iespējams, ir pat kļuvis sliktāk – ja reiz teju visi emigrējušie cilvēki valdības reemigrācijas pasākumiem vairs netic.”