Kalnmeiers: Valdības solījumu nepildīšana var novest pie krīzes izmeklēšanas jomā

Ja valdība neatradīs finansējumu Valsts policijas algu reformai, tad no šīs izmeklēšanas iestādes atkal masveidā aizplūdīs kadri, ceturtdien LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers.

Ģenerālprokurors norādīja, ka jautājums par tiesībsargājošo iestāžu darbību uzlabošanu lielā mērā atkarīgs no atalgojuma palielināšanas iekšlietu sistēmas amatpersonām, brīdinot, ka pašlaik izmeklēšanas jomā briest krīze.

“Prokurori ar savām funkcijām tiek galā, bet, ja netiks atrasts finansējums Valsts policijas algu reformai, tad nākošajā gadā atkal var izveidoties situācija, kad no izmeklēšanas iestādes masveidā aizplūdīs kadri,” prognozēja ģenerālprokurors, paskaidrojot, ka pēc šādas situācija sekos milzīgas problēmas izmeklēšanas sistēmā kopumā.

Kalnmeiers norādīja, ka darbinieki gaida reformas un ka policijā amatpersonas, kuras sasniegušas izdienas pensijas kritērijus, nesagaidot algu reformu, mēģinās atrast darbu citur.

“Lai piesaistītu jaunus kadrus tos ar kaut ko ir jāinteresē (…) Es nedomāju, ka jauns, augstskolu pabeidzis cilvēks ir gatavs strādāt ar daudzajām krimināllietām par 600 līdz 700 eiro mēnesī “uz papīra”,” sacīja Kalnemeiers, piebilstot, ka šī brīža policijas izmeklēšanas kvalitāte varētu būt augstāka.

Kā vēstīts, jau trīs gadus valdība sola palielināt finansējumu iekšlietu ministrijai, tai skaitā algu reformas tiek solītas ugunsdzēsējiem, policistiem un ieslodzījumu vietās strādājošajiem. Ja valdība nepiešķirs solītos 60 miljonus eiro iekšlietu sistēmai, tad pastāv risks, ka policistu un ugunsdzēsēju neapmierinātība var izpausties protestos vai aiziešanā no darba.