Kalniete: Grieķijai nepildot solījumus nāksies izstāties no eirozonas

Ja Grieķija nepildīs savus solījumus, tai nāksies izstāsies no eirozonas, piektdien LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Eiroparlamenta deputāte Sandra Kalniete.

“Man nav pārliecības, ka izdosies glābt Grieķiju, jo tur ir pārāk haotiski politiskie procesi un nav stabilitātes. Un vakardienas Cipra paziņojums arī par to liecina,” sacīja Kalniete.

Pēc viņas domām, ar savu paziņojumu Ciprs daudz vairāk domā par to, kā saglabāt savu ietekmi nevis īstenot nepieciešamās reformas Grieķijas glābšanai.

Kalniete norādīja, ka viņasprāt situācija Grieķijā īpaši nemainīsies arī pēc ārkārtas vēlēšanām.

“Tas populisma vilnis, kas ir Grieķijā, un visi tie kreisie kārdinājumi, ir ļoti satraucoši,” norādīja Kalniete, piebilstot, ka šobrīd Eiropā vērojams sava veida “savienoto trauku princips” – popularitāti zaudē gan Ciprs, gan Vācijas kanclere Angela Merkele.

Kalniete norādīja, ka Grieķu tautai un parlamentam ir jāapzinās, ka šī ir viņu pēdējā iespēja:”Ja netiks pildīti starptautiskie nosacījumi, tad ir tikai viens ceļš – izstāšanās no Eiropas Savienības,” atzina Eiroparlamenta deputāte.

Savukārt runājot par iespējamiem finansiāliem zaudējumiem saistībā ar to, ka Grieķija varētu nepildīt savas saistības, risks, ka Latvija zaudēs vairākus simtus miljonus pastāv.

Jau vēstīts, ka Grieķijas premjerministrs Aleksis Ciprs ceturtdien vakarā paziņojis par atkāpšanos no amata un izsludinājis ārkārtas vēlēšanas.

“Es tuvākajā laikā tikšos ar republikas prezidentu un iesniegšu savu un savas valdības atkāpšanās rakstu,” televīzijā uzrunājot tautu, ceturtdien paziņoja Ciprs.

Jauns vēlēšanu datums nav oficiāli paziņots, taču tiek pieļauts, ka tas varētu būt septembra vidus.