Kā šodien iztiek pensionāri?

Rudenī pensijas Latvijā pieaugs vidēji par astoņiem eiro jeb 5,62 latiem. Pensionāri šo pieaugumu uzskata par ļoti niecīgu. Vidējais pensiju apmērs Latvijā nesasniedz pat 300 eiro mēnesī, bet vidējais apkures rēķins, kas ir viens no lielākajiem tēriņiem, tuvojas simt eiro, vēsta Latvijas Televīzija.

2014.gads gados vecākiem cilvēkiem kļuvis par īstu galvas mežģi – pensijas, pārvērstas eiro, tagad izskatās krietni lielākas, taču lai mēneša beigās makā aizķertos kāds cents, katrs pirkums septiņreiz jāpārdomā, raksta Apollo.lv.

«Pensionārs pērk maz to, ko grib. Pensionārs pērk maz apģērba un prātīgi rēķina, ko ēd,» stāsta Rundāles iedzīvotāji Rudīte un Zigurds. Viņiem vienīgais glābiņš ir tas, ka ģimenē ir divas pensijas, no kurām ziemā lielākā daļa tiek atdota par gandrīz 80 kvadrātmetrus lielo dzīvokli. Un tā nav vienīgā problēma – lauksaimniecības zemes kadastrālā vērtība šogad pieaugusi no 10 līdz 40%. Zemes nodoklis par nelielo dārziņu, kaut arī rakstāms ar diviem cipariem, tomēr ir liels. To pensionāri maksās vasarā, kad beigsies apkures sezona.

Arī atgādinājumi, ka no aprīļa pieaugs elektrības cenas, liek meklēt, kā vēl ieekonomēt un skaitīt – jau šobrīd visur ieskrūvētas ekonomiskās spuldzes un tiek uzmanīts, lai kāds slēdzis nepaliktu neizslēgts. Vājš mierinājums tam ir Labklājības ministrijas rudenī solītā pensiju indeksācija, kas vidēji rocību palielināšot par astoņiem eiro.

Rudīte saka, ka pieci lati klāt mēnesī, tas ir daudz. Tāpat pensionāri cenšas apmeklēt bezmaksas pasākumus vai lētas ekskursijas pa Latviju.

Plašāk skaties «Panorāmas» sižetā!