Jūrmalas domei liedz iegādāties Ķemeru sanatoriju

Jūrmalas domei liedz iegādāties Ķemeru sanatoriju

Ķemeru sanatoriju tomēr izsolīs, jo Jūrmalas domei faktiski tiek liegta iespēja iegādāties šo objektu ārpus kārtas. Par šādu lietu pavērsienu savu sašutumu neslēpj Jūrmalas mērs Gatis Truksnis, norādot, ka tādējādi tiek dancots pēc investoru stabules, liedzot izbeigt sanatorijas ieilgušo agoniju.

Jūrmalas mērs, pirms nedēļas rīkojot Ķemeru sanatorijā atvērto durvju dienu, bija optimistiski noskaņots – viņš izteica cerību, ka nu vairs nav nekādu šķēršļu, lai pašvaldība saņemtu aizdevumu un iegādātos sanatorijas kompleksu. Sarunas ar Pašvaldību aizņēmumu un galvojumu kontroles un pārraudzības padomi it kā bija veiksmīgas, un tā deva zaļo gaismu kredīta ņemšanai. Tomēr pēc tam izrādījās, ka barjeras ne tikai nav noņemtas, bet tās pat paceltas augstāk. Par to neizpratnē ir G. Truksnis, norādot, ka viņam sēdes laikā radies iespaids, ka šķēršļi nepastāv. Tomēr, kad viņš vēlāk iepazinies ar Jūrmalas domei izpildāmajiem mājas darbiem, kā to nodēvējusi Finanšu ministrija, nebijis nekādu šaubu, ka tas būtībā ir birokrātiski formulēts atteikums.
Par to, ka valsts institūcijas noteiktais mājas darbs vietvarai praktiski ir neizpildāms, ir pārliecināta ne tikai Jūrmalas dome, bet arī SIA Ominasis Latvia maksātnespējas procesa administrators Ainars Kreics. Viņš paziņojumā presei paudis, ka uzdevums atbrīvot ēkas no tām uzliktajiem apgrūtinājumiem nemaz nav domes kompetencē, tāpēc tā šādas prasības nemaz nevar izpildīt. Tāpat viņš par neizprotamu nosauc norādījumu par izvērtējuma sniegšanu saistībā ar zvērinātu advokātu biroja Raidla, Lejiņš &Norcous vēstulē minētajiem riskiem, kas saistīti ar mantinieku tiesību un interešu aizsardzību Latvijā un kreditoru prasījumu ievērošanu. Šis birojs nepārstāv nevienu no maksātnespējas procesā iesaistītajām pusēm, tāpēc neesot saprotams, kāpēc tas iejaucas visā šajā lietā. Šie un vēl citu fakti padarot par neiespējamu iecerēto pārdošanu, tā vietā būs vien jāatgriežas pie izsoles rīkošanas. «Tas viss novedīs pie tā, ka pieaugs maksātnespējas procesa izdevumi un pasliktināsies sanatorijas mantiskais stāvoklis. Samazināsies kreditoriem izmaksājamie līdzekļi,» atzīst A. Kreics. G. Truksnis ir pārliecināts, ka dome visus priekšnoteikumus ir izpildījusi un patiesībā tieši valsts institūcijas nav spējušas atrisināt pašradītas juridiskas un saimnieciskas problēmas. Esot skaidrs, ka FM lēmumus nepārprotami ietekmē Saūda Arābijas investoru intereses, kuru projekta realizācija bijusi haotiska un nolaidīga, tāpēc pašlaik Ķemeros nav ne apkures, ne apsardzes, ne līdzekļu ēkas uzturēšanai. «Valsts ierēdņi ļaujas Ominasis pārstāvju noalgoto ietekmīgo advokātu īstenotajam spiedienam. Viņu shēma esot saprotama: vēlme pēc iespējas iegūt lielākus kumosu iespējamajā ūtrupē. Un viņiem ir vienalga, par kādu cenu tas notiks – pēc gada, diviem vai vairākiem,» pauž Jūrmalas mērs.
Viņš nešaubās, ka šādi tiks zaudēts tikai laiks: «Ēka ne tikai turpinās ciest no saimnieka trūkuma, bet arī kļūs par potenciālu marodierisma upuri un pārvērtīsies par vēl vienu graustu.