Juhņēviča: Lai sasniegtu 90% aptveri starp personām virs 60 gadu vecuma, jāsavakcinē vēl 50 000 seniori

Pašlaik Latvijā ir apmēram 103 000 nevakcinētu personu vecumā virs 60 gadiem, LTV raidījumā “Šodienas jautājums” pauda Nacionālā veselības dienesta (NVD) Vakcinācijas projekta nodaļas vadītāja Eva Juhņēviča.

Pēc viņas teiktā, ir jāpieņem, ka Latvijā paliks daļa senioru, kuri nepieņems primāro vakcināciju Covid-19.

“Vakcinācijas process kopš rudens jau ir bijis grūts. Tad mums talkā nāca pašvaldības, uzrunājot seniorus, bet tagad redzam, ka rezultāti paliek sliktāki. Reti kurš seniors piekrīt vakcinācijai, pat pēc sarunas ar speciālistu,” atzina Juhņēviča.

“”Lai mēs sasniegtu 90% aptveri [starp personām virs 60 gadu vecuma], mums ir jāsavakcinē vēl 50 000 seniori. Mēs šobrīd ar NVD kolēģiem pārrunājam, kas būs tas nākamais solis, ko vēl darīt. Mēs neapstāsimies, mēs meklēsim risinājumus,” piebilda Juhņēviča.

Savukārt šorīt LTV raidījumā “Rīta Panorāma” Juhņēviča pauda, ka nākamnedēļ bez ārstniecības iestādēm un ģimenes ārstu praksēm turpinās darboties vakcinācijas punkti tirdzniecības centros, darbosies pārvietojamie konteineri: “Strādājam ar pašvaldībām pie tā, lai atvērtu vēl jaunus centrus – gan Dobelē, gan Balvos, gan Līvānos.”

“Nākamnedēļ sāksim intensīvas vienas dienas vakcinācijas pašvaldībās, kur nav vakcinācijas centru,” piebilda NVD projekta vadītāja.

Tāpat viņa norādīja uz to, ka Rīgā 2. janvārī būs iespēja vakcinēties gan Ķīpsalā, gan “Atta” centrā, kā arī dažos tirdzniecības centros. Jēkabpilī tirdzniecības centrā “Sēlija” vakcinācija būs iespējama gan rīt, gan Jaungada dienā, gan 2. janvārī.