Jaunos elektrovilcienus “Pasažieru vilcienam” gatavi piegādāt pieci pretendenti

Jaunos pasažieru elektrovilcienu un to uzturēšanai nepieciešamā aprīkojuma piegādi AS “Pasažieru vilciens” (PV) gatavi nodrošināt pieci pretendenti, kas līdz noteiktajam termiņam iesnieguši pieteikumus elektrovilcienu iepirkuma pirmajā kārtā, liecina PV informācija.

Pieteikumus iesniedza PATENTES TALGO S.L, Stadler Polska Sp. z o.o., ООО «Уральские локомотивы», Construcciones y Auxiliar de Ferrocarriles S.A. un ŠKODA VAGONKA a.s.

“Iepirkuma procedūra tika organizēta ar mērķi uzrunāt iespējami plašu pretendentu loku, paredzot, ka tas mums ļaus iegūt atbilstošu piedāvājumu par vislabāko cenu. Industrijas interese par iepirkumu bijusi augstākā, kāda līdz šim novērota šāda līmeņa iepirkumos Latvijā un tas apliecina, ka esam izvēlējušies pareizu iepirkuma formu, kas veicina konkurenci un nākotnē nodrošinās iespējami izdevīgākus nosacījumus jauno elektrovilcienu iegādei,” norādīja PV valdes priekšsēdētājs Andris Lubāns.

Iepirkuma procedūra paredz, ka PV tuvākā mēneša laikā izvērtēs pirmajā kārtā iesniegtos piedāvājumus un nosauks tos pretendentus, kas kvalificējušies otrajai kārtai. Otrajā kārtā pretendenti saņems pilnu tehnisko specifikāciju un 75 dienu laikā tiem būs jāiesniedz atbilstoši piedāvājumi. 2016. gada pavasarī uzņēmums plāno izvēlēties saimnieciski izdevīgāko piedāvājumu un paziņot iepirkuma uzvarētāju.

Pirmās kārtas nozīmīgākie vērtēšanas kritēriji ir piegādātāju agrākā pieredze strādājot ES tirgū, kā arī ar 1520 milimetru platuma sliežu vilcieniem, tāpat pretendentu finansiālā stabilitāte. Konceptuāli vērtēts tiks arī piedāvātais vilciena modelis, tā atbilstība nolikumā definētajām tehniskajām prasībām.

“Iepirkuma mērķis ir būtiski uzlabot pasažieru komfortu, vienlaikus nodrošinot biežāku vilcienu sastāvu kursēšanu noslogotākajās rīta un vakara stundās. Jaunie vilcieni būs ērtāki, pieejamāki un drošāki, tie ātrāk spēs veikt maršrutu un brauciens būs kluss un patīkams,” sagaidāmos jaunos elektrovilcienus raksturoja PV valdes loceklis Māris Bremze.