Jauniete piedzīvo satraucošu situāciju «Rīgas mikroautobusu satiksmes» mikriņā

Kāds «Rīgas mikroautobusu satiksmes» šoferis publiski izrēķinājies ar jaunieti, kura bija neapmierināta ar šofera nelikumīgo rīcību.

Kā vēstī Latvijas Televīzijas raidījums «Panorāma», Ilze 200.maršruta mikroautobusā deva šoferim vienu eiro, bet pretī saņēma bezmaksas biļeti, kas paredzēta 1. un 2.grupas invalīdiem un viņu pavadoņiem.

Jauniete brauciena laikā novēroja, ka šoferis šādu biļeti izsniedz vēl diviem cilvēkiem. Jauniete brauciena beigās devusies pie šofera un sacījusi, ka vēlas bezmaksas braucienu, ja jau saņēma bezmaksas biļeti. Šoferis teicās jaunietes apgalvojumus nesaprotam un lūdzis izkāpt.

Tikmēr meitene neapjuka, izkāpa un sāka fotografēt šoferi, taču šoferis izlēcis ārā, sagrābis meiteni un publiski sācis kratīt, grūstīt un veltīt neglaimojošus vārdus.

«Rīgas mikroautobusu satiksme» jaunietes sūdzību saņēma pirmdien un otrdien grasās iztaujāt šoferi.

Uzņēmumā atzīst, ka ar novērošanas kameru palīdzību rekonstruēt konflikta gaitu neizdosies, jo kameras ieraksta tikai attēlu, bet ne skaņu, tomēr, visticamāk, šoferis darbu zaudēs, jo šoferi nav tiesīgi izsniegt bezmaksas biļetes cilvēkiem, kam tās nepienākas.

«Rīgas satiksmes» preses pārstāvis Viktors Zaķis sacījis, ka šādi gadījumi pārrunāti ar «Rīgas mikroautobusu satiksmi», kur atzīst, ka tas ir cilvēciskais faktors un diemžēl laiku pa laikam izdodas pieķert šoferus, kuri naudu par biļeti grib «iebāzt kabatā».

Lai arī kameras priekšā neviens šoferis ar «Panorāmas» žurnālistiem runāt nevēlējās, tomēr atzina, ka «labā maršrutā» var uztaisīt «labu naudu» – dienā no 50 līdz 100 eiro.