Janvārī «Latvijas pastā» samainīti vairāk nekā 19 miljoni latu

Šā gada janvārī 302 «Latvijas pasta» nodaļās, kurās notiek latu maiņa pret eiro, apmainīti 19,4 miljoni latu, portāls «Apollo» uzzināja uzņēmumā.

Gada pirmajās dienās bija vērojams visaugstākais maiņas aktivitātes līmenis, kad dienā pret eiro tika mainīti vairāk nekā viens miljons latu. Piemēram, 3.janvārī tika samainīti 1,9 miljoni latu, kamēr 31.janvārī 140 tūkstoši latu.

Visvairāk latu pret eiro samainīts Rīgas reģionā, kam seko Liepājas, Ogres, Rēzeknes, Tukuma, Bauskas, Daugavpils, Cēsu, Talsu un Aizkraukles apkaimes pasta nodaļas.

Latu bezmaksas maiņa pret eiro 302 «Latvijas pasta» nodaļās turpināsies līdz 31.martam. Šīs nodaļas ir noteiktas ar Ministru kabineta noteikumiem, par pasta pakalpojumu sniegšanas vietām latu apmaiņai pret eiro vietās, kur nav pieejami banku pakalpojumi un bankomāti.

Lai eiro apmaiņa būtu veiksmīga, «Latvijas pasts» noteicis kārību veiksmīgai maiņas procesa nodrošināšanai virs 3000 latu lielām naudas summām. Lai kādā no 302 nodaļām varētu samainīt par 3000 latu lielāku naudas summu, jāveic iepriekšēja rezervācija tajā pašā nodaļā, kurā plānots veikt naudas maiņu. Trīs dienas iepriekš pasta nodaļā jāierodas ar personu apliecinošu dokumentu un jāaizpilda iesniegums, norādot maiņai nepieciešamo summu. Pēc trim dienām tajā pašā nodaļā, uzrādot personu apliecinošu dokumentu, ir iespēja samainīt iepriekš pieteikto summu.

Latus pret eiro bezskaidrā naudā iespējams samainīt jebkurā pasta nodaļā, atverot kontu Pasta norēķinu sistēmā. Konta atvēršana fiziskai personai «Latvijas pasta» nodaļā ir bez maksas, un no tā var veikt bezskaidras naudas pārskaitījumus uz citiem kontiem, kā arī bankām – gan Latvijā, gan ārzemēs. No konta ir iespējams ērti apmaksāt arī īres un komunālos maksājumus, kā arī saņemt pensiju un pabalstus.