Ja Saeima Valsts prezidenta amatā ievēlēs Pinto, viņa ar savu komandu strādās arī uz vietas reģionos

Esmu devusi solījusi, ka, stājoties Valsts prezidenta amatā, ja Saeima šādu mandātu dos, es lielu daļu sava darba ar savu komandu pavadīšu reģionos, intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” uzsvēra “Progresīvie” Valsts prezidenta amata kandidāte Elīna Pinto.

“Šis [lēmums kandidēt uz Valsts prezidenta amatu] man ir jautājums par atbildību, ko mana paaudze var uzņemties attiecībā pret valsti, un tā ir arī mana personīgā atbildība dot Latvijai atpakaļ to atspērienu un ieguldījumu, ko tā man deva dzīves pirmajā pusē,” sacīja Pinto.

Pēc viņas teiktā, Latvijas sabiedrība ļoti neuzticas valdībai un politiķiem, un arī aizvadītajā nedēļas nogalē, dodoties pie cilvēkiem reģionos Vidzemē un Latgalē, no uzņēmējiem un jauniešiem izskanēja, ka ir svarīgi, lai valsts augstākā amatpersona ir tuva cilvēkiem. Tieši tāpēc jau pirmo simt dienu laikā Valsts prezidenta amatā Pinto apsolījusi 20 dienas strādāt reģionos.

“Redzot to, ka Latvija daudzos rādītājos iet lēnāk uz priekšu, nekā mēs to spētu, man ir svarīgi dot jaunu skatu, elpu uz mūsdienīgu līderību, arī ar sievietes seju, lai mainītu un iekustinātu lietas Latvijā no valsts augstākās amatpersonas skatupunkta,” sacīja Valsts prezidenta amata kandidāte.

“Latvijas politikā mēs redzam, ka notiek viļņošanās, notiek sarunas, tā ir daļa no politiskā procesa. Es nevienās no šīm sarunām nepiedalos. [..] Es aicinātu koncentrēties uz idejām, uz konkrētiem piedāvājumiem, ko katrs kandidāts nes, un varbūt nolikt malā aprēķinus,” sacīja Pinto.

Pinto arī pauda cerību, ka Valsts prezidenta vēlēšanās 31. maijā lielāku lomu spēlēs kandidātu saturiskais piedāvājums un vēstījums, nevis “kalkulācijas un matemātiskie aprēķini”.

Foto: F64