Puntulis aicina koalīciju palikt kopā un vienoties par kopēju Valsts prezidenta amata kandidātu

Nacionālā apvienība, visticamāk, neatbalstīs nevienu prezidenta amata kandidātu, LTV raidījumā “Rīta panorāma” norādīja kultūras ministrs Nauris Puntulis (Nacionālā apvienība).

Puntulis atzina, ka Valsts prezidenta vēlēšanas, kas notiks 31. maijā, ir saistītas ar koalīcijas modeli. Viņaprāt, esošā koalīcija, ko veido Nacionālā apvienība, “Jaunā Vienotība” un “Apvienotais saraksts”, ir optimālākā.

“Visticamāk, NA neatbalstīs nevienu no [prezidenta] kandidātiem. Es joprojām uzskatu, ka šis koalīcijas sastāvs ir optimālākais. Būsim parādījuši katrs savu kandidātu, un tas būtu īstais brīdis sēsties koalīcijai pie sarunu galda un vienoties par vienu kandidātu,” sacīja Puntulis.

“Ja velkam paralēles ar kopā dzīvošanu, tad pagriezties un aiziet nav māksla, māksla ir pēc grūtas situācijas palikt kopā un to atrisināt,” piebilda Nacionālās apvienības pārstāvis, kas aicināja koalīcijas partnerus palikt kopā un vienoties par kopēju kandidātu.

Jau vēstīts, ka maija pēdējā dienā gaidāmajām Valsts prezidenta vēlēšanām ir izvirzīti trīs kandidāti – koalīcijā ietilpstošā AS dibinātājs, uzņēmējs Uldis Pīlēns, premjera partijas JV biedrs, ārlietu ministrs Rinkēvičs un opozīcijas partijas “Progresīvie” izraudzītā publiskās pārvaldības eksperte Elīna Pinto.

Foto: Valsts kanceleja