IZM būs jāskaidro, kāpēc sporta pedagogi neparādās pedagogu atalgojumā

Biedrība “Latvijas Sporta izglītības iestāžu “Direktoru padome”” aicinājusi Ministru kabinetu un Saeimu 2024. gada valsts budžetā rast finansējumu jaunatnes sporta treneru jeb profesionālās ievirzes sporta pedagogu darba samaksas nodrošināšanai pilnā apmērā. Premjerministre Evika Siliņa LTV raidījumā “Rīta Panorāma” norādīja, ka skaidrojumu prasīs no Izglītības ministrijas.

Kā LTV sacīja “Latvijas Sporta izglītības iestāžu “Direktoru padomes”” valdes priekšsēdētāja Diāna Zaļupe: “Mums valstī katru gadu profesionālās ievirzes sporta izglītības programmās nodarbojās vairāk nekā 45 tūkstošiem bērnu un jauniešu, varētu teikt, unikālie ir ap 40 tūkstošiem, jo šie 5 tūkstoši nodarbojās ar diviem sporta veidiem. Strādā vairāk nekā 1800 treneru. Algas pamatā vajadzētu nodrošināt IZM, bet pārējo sedz sporta skolu vai klubu dibinātājs. [..] Pašreiz mums valstī ir ap 18 privātajām skolām, tā ka sabiedrībā šis jau ir novērtēts, bet finansējums pilnā apmērā tam līdzi neseko.”

“5 miljonus mēs varējām atvēlēt hokeja čempionāta sarīkošanai kovida laikā, 5 miljoni pašreiz plānojas basketbola kvalifikācijas turnīra sarīkošanai, 5 miljoni, rupji rēķinot, ir nepieciešami arī mums,” uzsvēra Zaļupe.

Viņa norādīja: “Mēs zinām, ka audzēkņu skaits nesamazinās no gada uz gadu, tieši otrādi – tas pieaug. Iztrūkums rodas tieši audzēkņu pieauguma dēļ, un sfērā nāk arī klāt jaunie spēlētāji – sporta klubi -, kas iestājas gaidīšanas rindā pēc valsts finansējuma.”

Tikmēr Siliņa norādīja, ka sporta pedagogu atalgojuma jautājumā prasīšot skaidrojumu no Izglītības un zinātnes ministrijas: “Man grūti pateikt, kāpēc sporta pedagogi vispār neparādās pedagogu atalgojumā, jo mēs tam esam piešķīruši 95 miljonus. Es būtu iedomājusies, ka tur tas viss ir iekšā, un es noteikti prasīšu skaidrojumu IZM.”

Foto: Valsts kancelejai