Indriksone: Elektrības tarifi nebūs tik lieli, kā sākotnēji plānots

“Augstsprieguma tīkla” un “Sadales tīkla” jaunie elektrības sadales un pārvades tarifi nebūs tik lieli, kā sākotnēji tika plānots, šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” uzsvēra ekonomikas ministre Ilze Indriksone (NA).

“Noteikti, ka vairrākkārt lielāki pret to, kā ir šobrīd, [elektrības rēķini] nebūs. Tā [elektroenerģijas cena] nebūs tik liela, kā tas bija [jaunajā tarifa projektā] iecerēts,” uzsvēra ministre.

Ministre pastāstīja, ka Ekonomikas ministrijai šodien plānota tikšanās ar abiem uzņēmumiem, kurā plānots gūt ieskatu, kā abiem uzņēmumiem ir izdevies pārvērtēt savus tarifu projektus.

Pēc viņas teiktā, “Augstsprieguma tīkls” ir paredzējis lielus izdevumus atalgojuma kāpumam: “Mēs nesakām, ka nevajag, bet noteikti jārunā ar arodbiedrību, jo koplīgums, kas ir no 90. gadiem, nav šim brīdim tik vienkārši piemērojams. [..] Tur bija paredzēts vairāk kā 40% pieaugums.”

Komentējot premjera Krišjāņa Kariņa izteikumus, ka “Sadales tīklu” vajadzētu atdalīt no “Latvenergo”, Indriksone norādīja: “Ja mēs “Sadales tīklu” pievienojam “Augstsprieguma tīklam”, tāpat izmaksu ziņā būs divi uzņēmumi. Teorētiski tas ir iespējams, bet jāvērtē, vai tas dos ieguvumu. Noteikti tas uzlabotu sadarbību starp AT un ST, kas šobrīd ir problemātiska.”

Savukārt runājot par Gaso gāzes sadales tarifu celšanu, ministre pauda: “Gāzes patēriņa samazinājums un klientu aiziešana samazina ienākumus, par ko ir jāuztur infrastruktūra, un “Gaso” infrastruktūra ir stratēģiska drošības infrastruktūra. Tas nozīmē, ka šīs izmaksas ir pamatotas. Regulators saka, ka viss ir atbilstoši un saprotami.”

Foto: Valsts kanceleja