IKVD vadītāja: Sejas masku lietošana skolās – tā būs jauna norma

Bērns bez maskas skolā nevarēs atrasties, šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” sacīja Izglītības kvalitātes valsts dienesta vadītāja Inita Juhņēviča.

Viņa atklāja, ka skolas gatavojas iespējamai jaunāko klašu bērnu uzņemšanai:”Sejas masku lietošana skolās – tā būs jauna norma. Svarīgi, lai vecāki mājās jau tagad pārrunā ar bērniem, kāpēc ir nepieciešams lietot šo sejas masku un kā pareizi to lietot.”

“Var būt situācija, kad kāds bērns atnāk bez maskas. Skolēns bez maskas nevar atrasties kopā ar citiem bērniem klasē. Ja bērns ir bez maskas, jānoskaidro iemesls. Varbūt vienkārši aizmirsusies. Tad skola to nodrošina un bērns var doties klasē pie citiem bērniem,” sacīja Juhņēviča.

Pēc viņas teiktā, ir vecāki, kuri ir kategoriski pret maskām un kuri nevēlas, lai arī bērns to nēsātu: “Skolai šo bērnu būtu jāaizved uz atsevišķu telpu, ja viņš ir bez maskas, jāsazinās ar vecākiem un jāpārrunā jautājums par tālāko bērna izglītošanu. Variants ir izglītība ģimenē.”

“Tā ir pašu vecāku atbildība, ja tiek izvēlēta izglītība ģimenē. Ar skolu var vienoties par metodisko atbalstu,” turpināja Juhņēviča.

Kā ziņots, Ministru kabinets piektdien attālinātā sēdē turpinās lemt par ārkārtējās situācijas pagarināšanu līdz 6. aprīlim un atsevišķu ierobežojumu izmaiņām.

Valdība jau otrdien konceptuāli vienojās par izmaiņām ierobežojumos izglītībā. Šodien tiks lemts par to, vai atsākt 1.un 2.klases skolēnu izglītošanu klātienē.