Igaunija un Somija parakstīja nodomu memorandu par sašķidrinātās gāzes termināli

Kā ziņo plašsaziņas mediji, Igaunija un Somija piektdienas vakarā parakstīja kopīgo nodomu memorandu par dabasāzes cauruļvada ”BalticConnector” izveidi, kas savienotu abas valstis, kā arī divu sašķidrinātās dabasgāzes (LNG) termināļu būvniecību.

Vienošanās paredz to, ka tiks izveidoti divi sašķidrinātās gāzes termināļi abos Somijas līča krastos pretēji sākotnējiem plāniem, kas paredzēja izveidot vienu lielu reģionālo termināli. Tā kā Igaunija un Somija nespēja vienoties par tā atrašanās vietu, sākotnējais plāns tika mainīts.

Kā izteicās Igaunijas ekonomikas un komunikāciju ministrs Juhans Parts, šī vienošanās ir ilgu diskusiju rezultāts, un šāds attīstības plāns bija nepieciešams abām partnervalstīm.

Noslēgtais memorands nosaka, ka līdz maija beigām projekta attīstītājiem ir jāizveido detalizēts projekta tehniskais un ekonomiskais apraksts.

Kā ziņots iepriekš, Baltijas valstis nespēja vienoties par reģionālā sašķidrinātās dabasgāzes termināļa izveidi un tā atrašanās vietu. Situācijas risināšanai Eiropas Komisija piesaistīja konsultantus ”Booz&Company”, kas izsvēra termināļa būvēšanas priekšrocības gan Igaunijā, gan Somijā.

BNA Latvia