Igaunijā atver lielāko sadzīves ūdens filtra rūpnīcu Eiropā

Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess, uzņēmuma Aquaphor vadītājs Džozefs Šmits, Igaunijas parlamenta deputāts Deniss Borodičs, Austrumviru apriņķa gubernators Andress Noormāgi un Narvas pilsētas mērs Eduards Easts Narvā atklāja līdz šim lielāko un modernāko sadzīves ūdens filtru rūpnīcu Eiropā.

„Fakts, ka šāda rūpnīca ir uzcelta tieši Narvā, norāda, ka pilsētai un tās iedzīvotājiem var uzticēties,” sacīja prezidents Ilvess. „Inovatīvā un mūsdienīgā Igaunija ir valsts ar skaidriem nosacījumiem un jaunākajiem IT risinājumiem, kas atbalsta uzņēmējdarbību un aicina visus uzņēmumus, kuriem ir nopietni nolūki, pie mums uzsākt savu darbību,” uzsvēra Igaunijas prezidents, uzņemot Aquaphor Group pārstāvjus.

Uzņēmums Aquaphor jaunajā rūpnīcā ražos modernākās ūdens attīrīšanas sistēmas, kuras pakāpeniski nomaina tradicionālos filtrus-krūzes, kā arī atbilst augošajām patērētāju prasībām pret ūdens kvalitāti un servisa līmeni ūdens patēriņam mājās. Tāpat jaunā rūpnīca ļaus uzņēmumam nostiprināt līderpozīciju ES tirgū, augošā pieprasījuma apstākļos, piedāvājot sadzīves ūdens attīrīšanas sistēmas par konkurētspējīgu cenu.

„Cilvēku izpratne un prasības attiecībā uz ūdens kvalitāti nepārtraukti pieaug, bet mēs vēlamies iet līdzi laikam. Aquaphor ražotnes atvēršana Narvā ir nozīmīgs solis uzņēmumam, kas ļaus mums piedāvāt modernus un kompaktus risinājumus ūdens attīrīšanas jomā,” sacīja Aquaphor Group vadītājs Džozefs Šmits.

Pašlaik rūpnīca nodarbina 41 darbiniekus un patērē ceturtdaļu no tai paredzētās ražošanas jaudas, tomēr, pakāpeniski palielinot rūpnīcas jaudu, līdz 2015. gada rudenim darbinieku skaitu plānots palielināt līdz 300 cilvēkiem.

Jaunā Aquaphor rūpnīca ir 15 500 kvadrātmetrus liela. Rūpnīca ir uzstādītas jaunākās automatizētās ražošanas līnijas un tajā izmantotas jaunākās tehnoloģijas, kuras izstrādājis Aquaphor pētniecības centrs. Aquaphor produkcija ir patentēta vairākās valstīs, tostarp ASV, Vācijā un Ķīnā.

Jaunā Aquaphor rūpnīca kļūs par Igaunijā jau otro uzņēmuma rūpnīcu – 2012. gadā Sillamē pilsētā tik atklāts maināmo filtru-krūžu modeļu ražošanas cehs.