Ieviešot noteiktās sankcijas pret Krieviju, Latvijas bankās iesaldēti ap 8 miljoniem eiro

Saistībā ar Eiropas Savienības (ES) un ASV (OFAC) noteiktajām sankcijām pret Krieviju Latvijas bankās iesaldēti aptuveni 8 miljoni eiro – liecina Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) apkopotie dati. Bankas datus sniegušas pēc sākotnējā izvērtējuma veikšanas. Līdz ar to iesaldēto līdzekļu apjoms nākotnē var pieaugt, ņemot vērā, ka izpēte vēl notiek, atsevišķu paaugstināta riska klientu kontu darījumi uz izpētes laiku ir apturēti un tiek noteiktas arvien jaunas sankcijas.

Finanšu ministrs Jānis Reirs uzsver: “FKTK apkopotā informācija ļauj mums kārtējo reizi pārliecināties, ka šīs valdības iepriekšējos gados īstenotās reformas finanšu sektorā nodrošina mūsu un ciešā koordinācijā ar Eiropas un starptautiskajiem partneriem spēju ātri un efektīvi iesaldēt līdzekļus, tādējādi liedzot Putina režīma atbalstītājiem saņemt līdzekļus agresijas atbalstam. Tas ir mūsu visu kopējais pienesums Ukrainas tautai cīņā ar agresoru un tā atbalstītājiem.”

Tas tāpat skaidri apliecina to, ka jau iepriekš Latvijas finanšu sektors īstenojis pieeju, kas Krieviju uzskata par paaugstināta riska jurisdikciju, līdz ar to Krievijas noguldījumi Latvijas bankās kopš 2015. gada ir būtiski samazinājušies un kopējos noguldījumos sastāda vairs tikai 1,1%.

Finanšu ministrija seko līdzi aktuālajai informācijai par noteiktajām sankcijām, kā arī sadarbībā ar citām kompetentajām valsts institūcijām meklē risinājumus efektīvai sankciju piemērošanai, vērtējot dažādus ietekmējošos faktorus. Ministrija savas kompetences ietvaros aktīvi iesaistās diskusijās par nepieciešamajām papildu ES līmeņa sankcijām, lai maksimāli vājinātu Putina un tam pietuvināto personu iespējas atbalstīt karu Ukrainā.