Ieroču un militāro aprīkojumu eksports no Lielbritānijas uz Krieviju turpinas

Britu parlamenta ziņojums vēsta, ka Lielbritānijas firmas aizvien turpina eksportēt ieročus un militāru aprīkojumu uz Krieviju, lai gan tika solīts, ka piegāde tiks pārtraukta, ņemot vērā notikumus Austrumukrainā.

Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kamerons īsu laiku pirms šī ziņojuma bija nosodījis Franciju par tās piekrišanu piegādāt Krievijai vienu no diviem helikopteru bāzes kuģiem.

Kamerons 21. jūlijā bija oficiāli paziņojis, ka Lielbritānija ir pārtraukusi ieroču eksportu uz Krieviju un turējusi savu solījumu, ko cilvēkiem sniedza šā gada martā. Premjerministrs aicina visas ES valstis aizliegt militāru preču piegādi Krievijai.

Tomēr parlamenta ziņojumā pausts, ka pastāv 251 licence, kura ļauj Krievijai piegādāt snaiperu šautenes, vieglo ieroču munīciju, bruņuvestes, nakts redzamības aprīkojumu, militāro sakaru iekārtas un kriptogrāfijas aprīkojumu.

Pēc martā dotā solījuma par eksporta ieroču izbeigšanu uz Krieviju, Lielbritānija ir anulējusi 31 licenci, kā arī 3 licencēs Krieviju nav iekļāvusi par pieļaujamu eksporta galamērķi.