Aviokompānija “Malaysian Air” varētu kļūt par privātu uzņēmumu

Pēdējā pusgada notikumi  Malaizijas aviokompānijai “Malaysian Air” radījuši ievērojamus zaudējumus, kas liek domāt, ka tuvākā nākotnē “Malaysian Air” varētu kļūt par privātu uzņēmumu.

Sakarā ar pēdējā pusgada notikumiem, kurā avikompānija zaudēja divas lidmašīnas, kā arī bojā gāja 537 cilvēki, tiek izteikti novērojami, ka aviokompānija nākotnē varētu kļūt par privātu uzņēmumu, lai glābtos no bankrota iespējas. 

Šonedēļ aviokompānija nāca klājā ar paziņojumu, ka atdos iemaksāto naudu par nopirktajām biļetēm uz jebkuru “Malaysia Airlines” reisu, ja cilvēks tomēr izvēlēties ar šīs kompānijas lidmašīnu nelidot. Šādu iespēju “Malaysia Airlines” piedāvāja pēc 17. jūlija traģiskās avārijas Ukrainas teritorijā, kurā dzīvību zaudēja 280 pasažieri un 15 apkalpes locekļi.

Lai gan aviokompānija neizteica precīzas prognozes, cik daudz cilvēki vēlēsies samaksāto naudu atgūt, lidsabiedrības akciju cena kritās vairāk nekā par 10%. Kopumā šogad aviokompānijas akcijas cena ir kritusies par 34% un lielākā daļa analītiķu rekomendē tās pārdot.

Aviokompānijas finansiālā situācija pēdējos gados nav bijusi diez ko veiksmīga, pēdējos gados tā piedzīvojusi ievērojamus zaudējumus. Šo iemeslu dēļ aviokompānija šonedēļ plāno māteskompānijai Khazanah Nasional Bhd prezentēt plānu, kā uzņēmumu atjaunot un attīstīt.