Iekšlietu sistēmā un Ieslodzījuma vietu pārvaldē strādājošie saņems 100 procentu piemaksu par darbu valsts svētku dienās

Iekšlietu sistēmā un Ieslodzījuma vietu pārvaldē strādājošajiem par darbu svētku dienā paredzēta piemaksa 100 procentu apmērā. To noteic Saeimā ceturtdien, 5. maijā, galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā.

Policisti, robežsargi, ugunsdzēsēji un glābēji, kā arī ieslodzījuma vietās strādājošie par darbu valsts svētku dienā saņems piemaksu 100 procentu apmērā no attiecīgajai amatpersonai noteiktās stundas algas likmes.

Turpmāk Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonas ar speciālajām dienesta pakāpēm saņems arī piemaksu par virsstundu darbu 100 procentu apmērā no tām noteiktās stundas algas likmes vai arī tām virsstundu darbu kompensēs, piešķirot apmaksātu atpūtas laiku.

Līdz šim dienesta amatpersonām darbs valsts svētku dienās netika kompensēts, un izmaiņas likumā veiktas, ņemot vērā Satversmes tiesas spriedumu, kurā teikts, ka valsts dienestā esošajām amatpersonām par darba pienākumu veikšanu valsts svētku dienā jānosaka atbilstoša samaksa, norādīts grozījumu anotācijā.

Grozījumi Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā stāsies spēkā šī gada 1.jūlijā.