Iebilstot pret “Citadeles” pārdošanas nosacījumiem, no amata atkāpjas Privatizācijas aģentūras valde

Iebilstot pret bankas “Citadeles” pārdošanas līguma nosacījumiem, no saviem amatiem atkāpies Privatizācijas aģentūras (PA) valdes priekšsēdētājs Ansis Spridzāns un PA valdes loceklis Guntis Lausks, liecina Ekonomikas ministrijas (EM) paziņojums.

Spridzāns un otrs līdzšinējais valdes loceklis Guntis Lausks vakar iesnieguši atlūgumu, kurā min to, ka nepiekrīt valdības lēmumam nekavējoties pārdot “Citadeles” banku un pārdošanas līguma nosacījumiem.

Spridzāns uzsver, ka viņam neatbilstoši šķiet vairāki līguma punkti, kuri būtu jāuzlabo, taču valdībai šie nosacījumi likušies mazsvarīgi un viņi, tā vietā, lai turpinātu pārrunas par bankas pārdošanu un veicinātu labvēlīgākus pārdošanas nosacījumus, izlēmusi banku pārdod nekavējoties.

PA valdes priekšsēdētājs nesniedz plašākus komentārus par to, kas līguma būtu jāuzlabo, norādot, ka līgums satur konfidenciālu informāciju, kuru viņš nevar atklāt.

Šodien, 30. oktobrī, plānots sasaukt PA akcionāru sapulce, lai lemtu par turpmāko rīcību.

Kā jau vēstīts, valdība 28. oktobrī atbalstījusi finanšu konsultanta „Société Générale” rekomendāciju noslēgt akciju pirkuma līgumu par bankas Citadele akciju pārdošanu ar starptautisku investoru grupu, kuras sastāvā ir „Ripplewood Advisors LLC” un tā dibinātājs Tims Kolins (Tim Collins).

Darījums paredz, ka akciju bāzes cena par visām bankas Citadele akcijām ir 98,67 miljoni eiro. Līgums paredz, ka valsts par 75% akcijām iegūs 74 miljonus eiro. Ripplewood un investoru grupa nedrīkstēs vismaz 2 gadus pārdot bankas akcijas, savukārt Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka plāno saglabāt savā īpašumā 25% bankas akciju.