Hāns rosina oficiāli izbeigt sarunas par Turcijas iestāšanos ES

Sarunas par Turcijas iestāšanos Eiropas Savienībā (ES) ir nonākušas strupceļā, tāpēc ES paplašināšanās komisārs Johanness Hāns aicinājis oficiāli izbeigt sarunas par Ankaras iestāšanos blokā.

Eiropā pieņemas spēkā aicinājumi apturēt ES iestāšanās sarunas ar Turciju, jo tā arvien vairāk attālinās no bloka izvirzītajiem demokrātijas standartiem. Vācijas laikraksta “Die Welt” publiskotā intervijā Hāns norādīja, ka ilgtermiņā būtu godīgāk Turcijai un savienībai iet jaunu ceļu un izbeigt iestāšanās sarunas.

Iepriekš arī Vācijas kanclere Angela Merkele paziņojusi, ka vēlas izbeigt sarunas par Turcijas iestāšanos Eiropas Savienībā. “Es nedomāju, ka viņi jebkad pievienosies, un es nekad neesmu ticējusi, ka tas notiks,” izteicās Merkele.

Galīgais lēmums gan būs jāpieņem dalībvalstu pārstāvjiem un, šķiet, tas varētu būt nelabvēlīgs Turcijas vēlmei iestāties ES, par ko liecina fakts, ka Eiropas Parlamenta deputāti septembrī nolēma nepiešķirt Ankarai 70 miljonus eiro, kas bija paredzēti iestāšanās procesam Eiropas Savienībā. Tā iemesls bija bažas par cilvēktiesību situācijas pasliktināšanos šajā valstī.

Briseles attieksme pret Ankaru saasinājās arī pēc pērn aprīlī notikušā referenduma, kurā tika atbalstīta Turcijas prezidenta pilnvaru palielināšana.

Foto: Shutterstock