Brexit: Protestētāji pieprasa garantēt pilsoņu tiesības vēl pirms izstāšanās no ES

Lielbritānijas galvaspilsētā, netālu no premjeres Terēzas Mejas biroja, izveidota cilvēku ķēde ar prasību garantēt pilsoņu tiesības vēl pirms izstāšanās no Eiropas Savienības (ES).

Protestanti, kuru vidū ir tiesību aizstāvju grupas, kas pārstāv citās bloka dalībvalstīs dzīvojošos britus un arī Lielbritānijā dzīvojošos Eiropas Savienības pilsoņus, pauduši bažas par “Brexit” sarunu norisi un aicinājuši valdību viest skaidrību par nākotni.

Protestētāji, sadevušies rokās, izveidoja ķēdi Vaitholā un pēc tam nogādāja premjeres birojā Mejai adresētu vēstuli, kurā pauž bažas par “Brexit” sarunām un uzsver, ka Lielbritānijas izstāšanās no ES bez vienošanās nav pieņemams variants Lielbritānijā dzīvojošajiem citu ES valstu pilsoņiem.

Protesta rīkotāji ir sašutuši par to, ka teju pieci miljoni cilvēku gan Lielbritānijā, gan ārpus tās neskaidru “Brexit” sarunu dēļ atrodas pilnīgā neziņā par savu nākotni. “Mēs neesam maiņas monētas, mēs esam pieci miljoni cilvēku un pienācis laiks, lai pret mums tā arī izturētos,” norādīts vēstulē.

Lai arī vairumā jautājumu Lielbritānijas un ES šķiršanās līgumā ir panākta vienošanās, sarunas joprojām atduras jautājumā par to, kā izvairīties no jaunām robežpārbaudēm uz Lielbritānijas sauszemes robežas ar ES dalībvalsti Īriju, pēc tam kad Lielbritānija būs pametusi vienoto tirgu un muitas ūniju.

Jau vēstīts, ka Apvienotā Karaliste izstāsies no ES 2019.gada marta beigās. Pārejas periods sāktos no 29.marta un ilgtu gandrīz divus gadus – līdz 2020.gada 31.decembrim.

Foto: Pixabay