Gulbe: Latvijā gaidāms pārtikas cenu samazinājums

Šogad Latvijā gaidāms pārtikas cenu samazinājums, otrdien LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centra vadītāja Ingūna Gulbe.

Viņa norādīja, ka dažiem produktiem vasarā cenas samazinās, savukārt dažiem palielinās, piebilstot, ka principā cenas Latvijā mainās tāpat kā mainās pasaulē.

“Ja šajā brīdī cenas pasaulē praktiski visiem produktiem ir zemākas nekā iepriekšējā periodā, arī turpmāk tiek prognozēta liela stabilitāte un pat cenu kritums. Tas saistīts ar to, ka pasaulē globālais imports tiek prognozēts par 10% mazāks kā iepriekšējo,” pastāstīja Gulbe.

Viņa norādīja, ka pēc pašreizējām aplēsēm, pārtikas produktu cenām pasaulē līdz gada beigām nevajadzētu pieaugt un gaidāms cenu samazinājums.

Gulbe uzsvēra, ka Baltijas valstīs pārtikas cenu situācija ir dažāda, piebilstot, ka to nosaka, kādas pārtikas ražošanas nozares katrā valstī ir spēcīgākas:”Latvijā ir zemākas miltu izstrādājumu cenas, Igaunijā – gaļas produktu cenas, bet Lietuvā – piena produktu cenas.”

Jau vēstīts, ka jūlijā Latvijā deflācija bija lielāka, nekā prognozēts un viens no lielākajiem cenu kritumiem bijis tieši pārtikai.