Grieķijas valdība noliedz defolta iespēju

Grieķija noliegusi izskanējušās baumas par to, ka valdība varētu paziņot par nespēju atmaksāt parādu, ja tuvākajā laikā nespēs vienoties par atlikušā aizdevuma saņemšanu, informē ārvalstu mediji.

Reaģējot uz publiski izskanējušiem apgalvojumiem par valsts finansiālo stāvokli, Grieķijas valdība otrdien nākusi klajā ar paziņojumu, ka šobrīd tiekot strādāts pie vienošanās panākšanas ar valsts starptautiskajiem kreditoriem un noraidījusi viedokli par nodomu neveiksmes gadījumā paziņot par defoltu.

Tikmēr Vācijas laikraksts “Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung” ziņo, ka progress Grieķijas un Eiropas sarunās nav novērojams, jo Grieķija atsakās apspriest pensiju samazināšanu valsts budžeta ierēdņiem un pildīt citus pasākumus, kas palīdzētu sabalansēt budžetu.

Jau vēstīts, ka Grieķijai līdz 20. aprīlim ir jānāk klajā ar pieņemamu reformu plānu, lai ES un SVF valstij izsniegtu papildus kredītu maksājumu. Marta beigās valsts premjerministrs Aleksis Ciprs iesniedzis aizdevējiem jaunos reformas plānus, kurus SVF un Eiropas eksperti aizvien vērtē.

Grieķija ar nodokļu nemaksāšanas apkarošanu, plašākiem privatizācijas plāniem un augstākiem nodokļiem alkoholam un tabakas izstrādājumiem cer panākt ienākumus trīs miljardu eiro apmērā un saņemt vēl papildus 7,2 miljardus eiro no aizdevuma programmas.

Līdz 1. maijam Grieķijai SVF jāizmaksā 203 miljoni eiro, 12.maijā 770 miljoni eiro un vēl 1,6 miljardi eiro jūnijā.