Grieķijas parlamentā balsojumam iesniegta valsts vienošanās ar kreditoriem

Grieķijas premjerministrs Aleksis Ciprs lūdzis sasaukt parlamentu, lai apstiprinātu vienošanos ar kreditoriem par jaunu starptautisko aizdevumu, liecina parlamenta paziņojums.

Otrdienas vakarā parlamentā balsojumam tika iesniegta vienošanās ar kreditoriem par jaunu starptautisko aizdevumu.

“Situācija prasa tūlītēju sasaukšanu parlamentā, lai turpinātu darījuma apstiprinājumu un ļautu izmaksāt finansiālā atbalsta pirmo daļu,” norādīja Ciprs.

Pēc 23 stundu garām sarunām Grieķija vienojusies ar starptautiskajiem aizdevējiem par valsts budžeta radītājiem nākamajiem trīs gadiem, palielinot cerības, ka valstij nepieciešamais atbalsts tiks izmaksāts savlaicīgi. Abas puses vienojušās par darījuma informāciju, lai gan pāris mazāk būtiski jautājumi vēl atrisināmi.

Jau vēstīts, ka sarunu laikā abas puses vienojās par galīgajiem fiskālajiem mērķiem, kas vērsti uz primāro budžeta pārpalikumu. Proti, Grieķija apņēmusies panākt, ka tās primārais budžeta deficīts 2015. gadā būs 0,25% no iekšzemes kopprodukta (IKP), savukārt 2016. gadā būs budžeta pārpalikums, kas bez parādu apkalpošanas izmaksām – būs 0,5% no IKP, savukārt 2017.gadā tas būs 1,75% no IKP, bet 2018. gadā – 3,5% no IKP.

Līdz ar šo vienošanās Grieķijas cer saņemt trešo starptautisko aizdevumu, kurš tai ļaus 20. augustā veikt 3,4 miljardu eiro parādu maksājumu Eiropas Centrālajai bankai(ECB).