Grieķijas aiziešana no eiro zonas ir iespējama, atzīst SVF vadītāja

Grieķijas aiziešana no eiro zonas ir iespējama, Vācijas laikrakstam “Frankfurter Allgemeine Zeitung” norādījusi Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) vadītāja Kristīne Lagarda.

“Lai arī Grieķijas aiziešana no eiro zonas ir iespējama, tās nav beigas vienotai eiro valūtai,” intervijā sacīja Lagarda.

Vienlaikus gan Lagarda norādīja, ka SVF nevar izlemt par Grieķijas palikšanu eiro zonā un brīdināja, ka ja citas valstis un Eiropas Centrālā banka (ECB) vēlas izvairīties no Grieķijas bankrota tuvāko nedēļu laikā, tām būtu jāveic piesardzības pasākumi.

“Ja tiks ievēroti nosacījumi, valstis varētu dot Grieķijai “mazliet atelpas”,” sacīja Lagarda.

SVF vadītāja gan bija skeptiska pret Grieķijas paziņojumiem, ka darījums starp valsti un tās kreditoriem varētu noslēgties tuvākajās dienās, paužot viedokli, ka ir ļoti maz ticams, ka risinājums varētu rasties tuvāko dienu laikā.

Lagarda atzina, ka sarunas ar kreditoriem ir apstājušās apmēram desmit dienas atpakaļ, brīdinot, ka, ja aizdevums netiks atmaksāts, tad nevar būt runas par reformām.

“Mums ir noteikumi. Mums ir principi. Novērtējums nevar tikt sasteigts vai īstenots pa pusei,” stingri norādīja Lagarda.

Tikmēr Eiropas Savienības (ES) ekonomikas komisārs Pjērs Moskovisī nācis klajā ar paziņojumu, ka ES ir izlēmusi, ka Grieķija paliks eiro zonā un trīs nedēļu laikā Grieķijas sarunās ar aizdevējiem novērots lielāks progress kā pēdējo trīs mēnešu laikā.

Jau vēstīts, ka pēc ekspertu domām, Grieķija pašlaik stāv uz finanšu bezdibeņa malas – Grieķijas premjerministrs Aleksis Ciprs aizvien nav panācis vienošanos par aizdevuma saņemšanu un turpina palikt pie solījumiem sakārtot valsts finansiālo situāciju. Savukārt līdz jūnijam Grieķijai jāatmaksā parāds SVF 1,5 miljardu eiro apmērā.