Grieķijā uz nedēļu tiek slēgtas bankas

Grieķijas bankas paliks slēgtas sešas dienas un saglabās ierobežojumus attiecībā uz darījumiem, kas valsts finanšu krīzi varētu padziļināt, svētdien paziņojis Grieķijas premjerministrs Aleksis Ciprs.

Grieķijas bankas būs slēgtas līdz 6. jūlijam, kas ir nākamā diena pēc referenduma, kurā valsts iedzīvotājiem būs iespēja balsot, vai valstij pieņemt vai noraidīt vienošanos ar starptautiskajiem kreditoriem. Šajā periodā no bankomātiem būs iespējams izņemt naudas summu līdz 60 eiro dienā.

“Tuvākās dienas, tas, kas ir nepieciešams, ir pacietība un savaldība,” paziņojis Ciprs, norādot, ka Grieķijas iedzīvotāju banku noguldījumi ir pilnīgā drošībā un tas pats attiecas uz algām un pensijām.

Jau vēstīts, ka sestdien agri no rīta Grieķijas premjerministrs Aleksis Ciprs televīzijā sniedza paziņojumu, aicinot Grieķijas iedzīvotājus piedalīties referendumā, kas notiks 5. jūlijā.

“Mūsu pienākums ir nodrošināt nākotni mūsu valstī. Šī atbildīga liek mums atbildēt uz starptautisko kreditoru uzstādīto ultimātu caur Grieķijas tautas gribu,” uzrunājot valsts iedzīvotājus, televīzijā sacīja Ciprs.

Premjers norādīja, ka ievēros balsojuma iznākumu, taču vienlaikus uzsvēra, ka starptautiskie partneri pieprasa nepārprotami pārkāpt Eiropas sociālos noteikumus un pamattiesības.